Express-Miejski.pl

Umowa na rozbudowę przedszkola w Szczepanowie podpisana. Pod koniec miesiąca ruszą prace [video]

Podpisanie umowy na rozbudowę przedszkola fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jak zapowiada wykonawca, do końca roku ma być gotowy stan surowy nowego budynku, który będzie połączony z istniejącym już przedszkolem.

7 sierpnia w Przedszkolu Publicznym w Szczepanowie odbyło się oficjalne podpisanie umowy z wykonawcą na rozbudowę przedszkola. Dokumenty podpisał burmistrz Adam Ruciński, wykonawca Robert Szlachcikowski z firmy El Sol, przewodniczący rady Kazimierz Grabowiecki oraz dyrektor placówki Beata Zając. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Peryga dyrektor ZOPO oraz rodzice przedszkolaków. 

O rozbudowie przedszkola pisaliśmy pod koniec czerwca. Wówczas w postępowaniu przetargowym złożono trzy oferty. O potrzebie rozbudowy placówki mówił na spotkaniu burmistrz.

Przypomnijmy, że w tej chwili do przedszkola chodzi 25 dzieci, a do żłobka 24. - Cały projekt obejmuje budowę dwóch segmentów: C i D, które łącznie będą mogły pomieścić 50 dzieci, czyli dwa oddziały - informują urzędnicy. Nowy budynek powstanie na działce sąsiadującej z Lokalnym Centrum Aktywności Wiejskiej. - Gmina aktualnie realizuje I etap rozbudowy, więc w ramach inwestycji zostanie dobudowany segment C dla jednego oddziału przedszkolnego, tj. grupy 24 dzieci - wyjaśniają pracownicy.

Na czas trwania remontu w holu przedszkola przygotowane zostanie miejsce dla jednej grupy dzieci. Dyrekcja otrzymała zgody od wszelkich instytucji na utworzenie miejsca dla dzieci. - Roboty ruszą pod koniec sierpnia lub na początku września. Surowy stan budynku ma być gotowy do końca roku, a cała inwestycja ma zakończyć się w kwietniu 2019 roku - poinformował na spotkaniu wykonawca. Gmina z budżetu na tę inwestycję przeznaczy 738 tys. złotych.

anbo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Umowa na rozbudowę przedszkola w Szczepanowie podpisana. Pod koniec miesiąca ruszą prace [video]

  2018-08-08 23:34:52

  gość: ~nie kumam

  serio nie kumam. oddział na 24 dzieci ale budynek na 50... więc o co chodzi?

 • 2018-08-09 08:22:27

  UMSrodaSlaska

  Cały projekt obejmuje budowę dwóch segmentów: C i D, które łącznie będą mogły pomieścić 50 dzieci, czyli dwa oddziały. Gmina aktualnie realizuje I etap rozbudowy, więc w ramach inwestycji zostanie dobudowany segment C dla jednego oddziału przedszkolnego, tj. grupy 24 dzieci.

 • 2018-08-09 09:19:09

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  @~nie kumam
  O wybory ;)) dać trochę ale nie za wiele;)) a najlepiej to na raty ;))

REKLAMA