POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Pożar samochodu osobowego w Piersnie. Był też wypadek na DK 94 [foto]

Pożar samochodu w Piersnie fot.: Czytelnik EM24.pl

W poniedziałek 6 sierpnia na terenie powiatu średzkiego doszło do pożaru samochodu osobowego i wypadku na drodze krajowej nr 94.

Około godz. 12 w Piersnie (gm. Kostomłoty) na prywatnej posesji palił się samochód osobowy, który znajdował się w blaszanym garażu, który miał trzy stanowiska. - Właściciele samodzielnie próbowali ugasić ogień, podając na pojazd wodę z węża ogrodowego. Strażacy przy użyciu wyciągarki samochodowej wyciągnęli z garażu samochód marki Skoda. Podano prądy wody i piany na pojazd oraz przedmioty, które paliły się w garażu - wyjaśnia Dariusz Domaradzki rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Spaleniu uległa skoda i prawa strona trabanta, który również znajdował się w garażu. Straty oszacowano na 30 tys. złotych.

Godzinę później na drodze krajowej nr 94 na wysokości miejscowości Proszków (gm. Środa Śląska), 38-letni kierowca samochodu osobowego marki Skoda, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. - Mężczyzna został poszkodowany i zabrany przez zespół ratownictwa medycznego, który przypadkowo najechał na miejsce zdarzenia do szpitala. Strażacy zabezpieczyli teren i odłączyli akumulator w pojeździe - informuje rzecznik. Zniszczeniu uległ cały samochód, a straty oszacowano na 2 tys. złotych. 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA