POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Chcą odrzucenia planu zagospodarowania wsi. Mieszkańcy Sadkowa zwracają się z apelem do burmistrza

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Mieszkańcy Sadkowa wysyłają do burmistrza Antoniego Kopcia wnioski o odrzucenie planu zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi.

W piśmie mieszkańcy zwracają uwagę na brak w wyłożonym planie poprawek, o jakie wnioskowali. Szczególnie tych dotyczących infrastruktury łączącej planowaną budowę osiedla z resztą wsi. W związku z ich brakiem chcą jego odrzucenia.

Autorzy pisma wyszczególniają punkty, których gmina nie uwzględniła w nowym planie. Chodzi o precyzyjne wskazanie drogi dojazdowej do przekształconej działki, którą miałby odbywać się transport materiałów budowlanych do planowanej budowy z wyłączeniem ulicy Szkolnej, ze względu na bezpieczeństwo dzieci. - Poprawki gminy nie uwzględniły także obowiązku dostosowania jej do wymogów co najmniej drogi technicznej, jeśli nie będzie spełniała takich kryteriów, a wskazana ulica Kasztanowa, jako potencjalna droga dojazdowa do rzeczonej działki, nie spełnia norm pod względem szerokości, stanu podłoża i nawierzchni ani bezpiecznego połączenia jej z drogami głównymi - czytamy w dokumencie.

- Nie uwzględniono wniosku o rozbudowie, przed rozpoczęciem budowy, wodociągu i kanalizacji. Ponieważ wiadomo, że istniejące nie będą w stanie sprawnie obsłużyć powstającego osiedla a z pewnością dołączenie do nich nowych odbiorców, zakłóci korzystanie z nich istniejących domostw - wyjaśniają mieszkańcy. - Ponadto dyskusja nad planem, którą odbyli mieszkańcy Sadkowa w urzędzie gminy 27 lipca, ujawniła błędy w naniesionych na plan poprawkach, w tym najważniejszy, który w dalszym ciągu umożliwia inwestorowi wybudowanie budynków w zabudowie szeregowej - dodają autorzy pisma.

Wniosek mieszkańcy składają personalnie lub wysyłają do Urzędu Gminy w Kątach Wrocławskich. Jaki będzie odzew na ich pisma? Tego dowiemy się wkrótce.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA