Express-Miejski.pl

Vibracoustic inwestuje cztery miliony euro w rozbudowę polskiego zakładu Środa Śląska

Zakład firmowy w Środzie Śląskiej fot.: mat. pras.

Vibracoustic, dostawca usług w zakresie technologii antywibracyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego, rozbudowuje siedzibę „Środa Śląska I” inwestując cztery miliony euro.

W ten sposób firma umacnia pozycję lidera na rynku i kładzie fundamenty pod dalszy rozwój.

W zakładzie Środa Śląska I firma Vibracoustic produkuje konwencjonalne i hydrauliczne łożyska podwozia dla międzynarodowych klientów z branży motoryzacyjnej. W ramach rozbudowy zostaną m.in. stworzone nowe możliwości produkcyjne dla wytwarzania mikrokomórkowych komponentów poliuretanowych (komponentów MCU). Nowopowstały obiekt będzie posiadał wydział prototypów z zapleczem do testów, co znacznie skróci proces opracowywania i realizacji zamówień klientów.

Suma czterech milionów euro została zainwestowana przede wszystkim w maszyny i urządzenia produkcyjne, które odpowiadają najwyższym standardom branżowym w zakresie produktywności, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Poprzez rozbudowę zakładu Środa Śląska I Vibracoustic stworzy do końca 2018 roku łącznie 50 nowych miejsc pracy, głównie w obszarach produkcji, inżynierii oraz utrzymania ruchu.

Wpływ na decyzję o rozbudowie polskiego zakładu miały nie tylko czynniki ogólnogospodarcze ale przede wszystkim wysokie kompetencje pracowników, wysoki poziom jakości, rzetelność dostaw dla lokalnych oraz międzynarodowych klientów, wyróżnienia w dziedzinie ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska, jak również bliska i udana współpraca z lokalnymi władzami.

Inwestycja o wartości czterech milionów euro w rozbudowę zakładu Środa Śląska I, a tym samym w wysoce nowoczesne miejsca pracy, to dla Vibracoustic kolejny krok w kierunku umożliwienia dalszego rozwoju i umocnienia pozycji firmy na rynku.

Vibracoustic od 19 lat produkuje części w zakładzie Środa Śląska I na rynek lokalny oraz międzynarodowy i obecnie zatrudnia ponad 360 pracowników. W obu polskich zakładach – Środa Śląska I oraz Środa Śląska II – Vibracoustic zatrudnia ponad 750 pracowników.

mat.pras.

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Vibracoustic inwestuje cztery miliony euro w rozbudowę polskiego zakładu Środa Śląska

  2018-08-08 22:44:52

  gość: ~Widz

  Ciekawe kto tam będzie pracował jak tam 70 stopni na hali

 • 2018-08-09 10:40:10

  gość: ~Ja

  @~Widz
  Niech zainwestuja w wynagrodzenia pracowników bo w tym upale to powinien odmówić wykonania pracy a 4 miliony to w klimatyzację niech zrobią ludzie nie dajcie się walczcie o swoje wszyscy razem.gdzie inspekcji pracy nastepna instytucja która jest aby była.

 • 2018-08-09 10:59:05

  gość: ~Smieszek

  2400 brutto + premia... śmiech na sali...

 • 2018-08-09 16:01:12

  gość: ~Ja

  @~Smieszek
  Takie wynagrodzenie to jałmużna niby w Unii przepisy unijne a wypłaty ukraińskie powinny wszyscy pracownicy tych obozów pracy zakładać związki zawodowe i strajkowac.Polacy rodacy do broni.

 • 2018-08-13 14:31:17

  gość: ~ojjjjjj

  @~Smieszek
  2400??? co za bzdury!!! jest tam ciężko, to fakt, ale zarobki są większe, nie wiem, skąd wziąłeś te 2400???

 • 2018-08-13 22:55:08

  gość: ~PytamBoNieWiem

  ostatnio dodany post

  Który zakład to 'Środa śląska I', ten w Komornikach, w strefie?

REKLAMA