POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Cesarzowicach. Podpisano umowę z wykonawcą

Podpisanie umowy z wykonawcą fot.: UM

Kluczowe pomieszczenia i otoczenie świetlicy wiejskiej, w którym mieści się filia Biblioteki Publicznej, przejdą w najbliższych tygodniach prace remontowo-modernizacyjne.

Umowę w tej sprawie podpisano 7 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej.

Prace budowlane w obiekcie w Cesarzowicach obejmą m.in.: modernizację toalety, malowanie sufitów i ścian, wymianę podłogi, grzejników i oświetlenia w pomieszczeniu na parterze, przylegającym do drogi wjazdowej, gdzie zostaną również wstawione drzwi wejściowe dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Inwestycję wykona firma PHU ZETKA z Góry, która wykonała już na zlecenie gminy prace przy świetlicy w Krynicznie. Koszt prac to łącznie niemal 70 tys. zł.

W obiekcie świetlicy w pomieszczeniu na parterze od tego roku znajdować się będzie również lokal wyborczy dla mieszkańców sołectw: Cesarzowice, Kulin i Michalów. Ten budynek, położony w centrum naszej miejscowości, to ważne miejsce dla mieszkańców, przede wszystkim dla dzieci. Dlatego cieszę się, że konieczne prace remontowe będą wykonane. Dzięki temu na pewno będzie tu przyjemnie i bezpiecznie. W ramach innego zadania budynek i sąsiadujący z nim plac zabaw oraz otoczenie pobliskiej OSP zostaną objęte monitoringiem z trzech kamer, co mam nadzieję uchroni nas przed wandalami – mówi Grażyna Ostrówka sołtys Cesarzowic. Prace budowlane w świetlicy i wokół świetlicy mają się zakończyć do 17 września.

UM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA