Express-Miejski.pl

Rondo w Kadłubie jest już gotowe. Gminę w inwestycji finansowo wsparła LSSE

Gotowe rondo w Kadłubie fot.: GM

W Kadłubie na drodze powiatowej powstało rondo łączące istniejącą infrastrukturę drogową z nowo budowaną drogą gminną w strefie aktywności gospodarczej Kadłub-Źródła.

Skrzyżowanie typu rondo to element inwestycji realizowanej w ramach projektu pn. „Budowa drogi gminnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w strefie aktywności gospodarczej Kadłub-Źródła”, współfinansowanej ze środków rządowego programu "Rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w wysokości ponad 1,5 mln zł. Inwestycję wartą ponad 7,3 mln zł wsparła również Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w kwocie 2,1 mln zł, ponieważ teren aktywności gospodarczej, do którego dostęp zapewnia budowana droga, został włączony do LSSE i stanowi jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w powiecie średzkim. 

Realizacja zadania przebiega zgodnie z planem, na całym odcinku drogi ułożono już warstwę ścieralną, na ukończeniu są również prace związane z budową oświetlenia drogowego. Inwestycja powinna potrwać do końca września br.

GM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA