POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie szóstą drużyną Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej

Drużyna z Kątów Wrocławskich jako debiutant na piaszczystym boisku zajęła 6. miejsce w Polsce fot.: Paweł Pilski

W niedzielę 5 sierpnia poznaliśmy mistrzów i mistrzynie Polski w plażowej odmianie szczypiorniaka. Szóste miejsce w klasyfikacji przypadło drużynie UKS GOKiS.

4 i 5 sierpnia, w Starych Jabłonkach rozegrane zostały finały Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej. Nad malowniczym jeziorem Szeląg Mały walczyło 8 drużyn żeńskich oraz 8 ekip męskich. W stawce byli gracze kąckiego UKS GOKiS, którzy mają za sobą bardzo udane turnieje w ramach tegorocznego Grand Prix. Debiutanci z malowniczym dzikiem na koszulkach opuścili tylko dwa turnieje, w Płocku oraz Busku-Zdrój i ostatecznie zajęli szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, co dało im zaproszenie na nadchodzące finały. Gracze GOKiS-u najlepiej zaprezentowali się podczas rozgrywek w Warszawie, gdzie zajęli drugie miejsce.

W Starych Jabłonkach podopieczni Dawida Niżyńskiego zagrali w grupie A. Na inauguracje ulegli 0:2 drużynie z Płocka. Następnie wygrali z SMS Rondel Team Legnica 2:1 i przegrali z Gdańszczanami 0:2. W grupie zajęli trzecie miejsce i w niedzielnych pojedynkach walczyli o miejsca 5-8. Już o godzinie 9 GOKiS pewnie pokonał Szczypiorniak Gniezno 2:o, by w meczu o 5. miejsce ponownie przeciwstawić się drużynie z Legnicy. Tym razem nie udało się powtórzyć dobrego wyniku z fazy grupowej i ostatecznie po porażce 0:2 UKS uplasował się na szóstym miejscu.

Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji, a wśród nich pokazowy mecz siatkarzy z bramkarzem Akademii Sportu Gdańsk, Maciejem Pieńczewskim. W zabawie udział wzięli były reprezentant Polski w siatkówce – Łukasz Kadziewicz oraz kadrowicz -Wilfredo Leon, którzy starali się uderzeniem znad siatki pokonać bramkarza.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA