POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Święto Policji w Miękini. Wielu funkcjonariuszy otrzymało awanse i wyróżnienia [foto]

Święto Policji w Miękini fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

10 sierpnia w Miękini odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele lokalnego samorządu.

W obchodach 99. rocznicy powstania Policji Państwowej uczestniczyli: zastępca komendanta Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu insp. Andrzej Łuczyszyn, starosta Sebastian Burdzy, burmistrz Adam Ruciński, wójt Jan Marian Grzegorczyn, Piotr Frankowski, Teresa Olkiewicz oraz Stanisław Wicha. Obecni byli także komendant PSP w Środzie Ślaskiej Marek Wawrejko, nadleśniczy Waldemar Zaremba, komendant Straży Miejskiej Gustaw Dobosz oraz przedstawiciele prokuratury, ościennych komend policji oraz dowódca 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

Święto Policji to czas awansów i wyróżnień. W tym roku na wyższe stopnie policyjne awansowało 26 funkcjonariuszy i wyróżniono 14 osób (policjantów i pracowników cywilnych).

Awanse otrzymali:

na stopień aspiranta sztabowego: Grzegorz Koźlik, Łukasz Łukawski, Michał Mazur, Marta Stefanowska, Andrzej Wilczyński;

na stopień aspiranta: Krzysztof Jurgiel;

na stopień młodszego aspiranta: Marcin Kluczyński, Wojciech Kopeć, Anna Marcińczyk;

na stopień sierżanta sztabowego: Tadeusz Błądek, Jakub Burdzy, Karol Dudziak, Paweł Kisły, Jacek Moliński, Paweł Rychla;

na stopień starszego sierżanta: Tomasz Basa, Maciej Gadziński, Magdalena Mielach, Małgorzata Niwińska, Damian Wierzbicki;

na stopień sierżanta: Karol Kijek, Paweł Kurasa, Katarzyna Niżyńska, Sebastian Noga;

na stopień starszego posterunkowego: Monika Moskalska, Marcin Pietrzak, Paweł Radoń.

Funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wyróżnili także włodarze poszczególnych gmin i powiatu. Każdy z nich złożył także życzenia dla policjantów i policjantek i podziękowania za ich codzienną pracę i służbę. - Dziękuję za to, że jesteście i dbacie o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Życzę wam lepszych uposażeń, wyposażenia. Tak naprawdę to powtarzamy to, co roku. Może jednak przyjdzie ten czas, że wszyscy z was będziecie zadowoleni z tego, co otrzymujecie co miesiąc. Serdecznie wam dziękuję za zaangażowanie i życzę wszystkiego, co najlepsze - mówił starosta Sebastian Burdzy.

Kilka słów do policjantów powiedział także gospodarz gminy Miękinia, w której odbyła się uroczystość. - Wasza codzienna praca, to służba wobec drugiego człowieka, związana z ogromnym poczuciem odpowiedzialności i zaufania. Dlatego dzisiaj za tą służbę serdecznie dziękuję. Ze swojej strony zapewniam o gotowości do wspierania podejmowanych przez państwa działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Miękinia i powiatu średzkiego - dziękował na obchodach wójt Jan Marian Grzegorczyn.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA