POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Coraz bliżej do zakończenia remontu dawnego kościoła ewangelickiego

Remont dawnego kościoła w Kątach Wrocławskich fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Remont w budynku wciąż trwa, jednak większość prac została już wykonana. Wymienione zostały m.in. okna.

Przypomnijmy, że projekt zakłada adaptację budynku byłego kościoła na bibliotekę, która zlokalizowana będzie na parterze oraz utrzymanie na piętrze Regionalnej Izby Pamięci. Wnętrze budynku zyska również nową klatkę schodową i windę. 

Początkowo zakładano, że remont zakończy się w czerwcu. Jednak w lutym wstrzymano prace na piętrze, ponieważ odsłonięto drewniany, polichromowany strop. Wojewódzki Konserwator Zabytków zlecił wykonanie projektu zamiennego oraz poddanie stropu konserwacji i uzupełnieniom.

Na jakim etapie jest dziś remont?

- Na ukończeniu są prace związane z czyszczeniem i uzupełnianiem elewacji budynku. Wymieniona została stolarka okienna i częściowo drzwiowa. Wykonane zostały instalacje wewnętrzne wodno-kanalizacyjne. Wykonywane są instalacje wewnętrzne elektryczne oraz wentylacyjne. Gotowa jest nawierzchnia placu pomiędzy budynkiem kościoła i ratusza - informuje Edyta Kmiecik z Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.

Wykonawcą prac jest firma Przedsiębiorstwo Budowlane „Rejs” Ryszard Laskowski. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Działanie 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów. 

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA