POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Gmina Udanin z promesą na budowę placów zabaw

Odebranie promesy dla gminy Udanin fot.: GU

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

9 sierpnia w Legnicy z rąd marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego wójt Teresa Olkiewicz odebrała promesę na budowę placów zabaw.

Nowe miejsca rekreacji mają powstać w Udaninie, Konarach i Sokolnikach w ramach regionalnego programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Wartość przyznanej dotacji to 25 tys. złotych.

Gmina Udanin jest już w trakcie realizacji zadania. Wykonawcą jest firma FIOR z siedzibą we Wrocławiu, która wykona place do 28 września. Wartość zadania wynosi ponad 96 tys. złotych. - Każdy z placów zabaw będzie się składał ze zjeżdżalni ze ścianką wspinaczkową, huśtawki podwójnej, huśtawki ważki, bujaka sprężynowego kosza na śmieci oraz regulaminu użytkowania - informują pracownicy gminy.

- Rozbudowa zaplecza rekreacyjnego poprzez budowę placów zabaw to idealne rozwiązania dla rozwoju małej architektury, zagospodarowania przestrzeni publicznej, promocji walorów gminy co przede wszystkim prowadzi do zaspokojenia potrzeb mieszkańców gminy - podkreśla wójt Teresa Olkiewicz.

em/GU

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Gmina Udanin z promesą na budowę placów zabaw

    2018-08-16 14:47:04

    gość: ~Udanin

    ostatnio dodany post

    Po pierwsze za 25tyś zł to można sobie doposażyć jedynie jeden plac, więc żaden to sukces. Po drugie dlaczego w tamtym roku nie złożono wniosku?...

REKLAMA