POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

W tym roku gmina Miękinia na remont zabytków przeznaczy ponad 173 tys. złotych

Kościół parafialny pw. Narodzenia NMP w Miękini fot.: mpr

Środki finansowe zostaną przeznaczone m.in. na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach.

Na terenie Gminy Miękinia znajdują się liczne obiekty ujęte w rejestrze zabytków w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków we Wrocławiu. Na podstawie ustawy o ochronie i opiece nad zabytkami, rokrocznie władze gminy udzielają wsparcia finansowego na ich remont. Dzięki temu udaje się ochronić nasze lokalne dziedzictwo kulturalne i zachować je dla przyszłych pokoleń.

Na majowej i czerwcowej sesji Rada Gminy Miękinia podjęła uchwały o udzieleniu dotacji na łączną wartość 97 746,00 złotych. Tym razem dofinansowane zostały prace związane z wykonaniem tynków wewnętrznych i malowaniem ścian w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Miękini w wysokości 73 746,00 złotych. To kontynuacja prac rozpoczętych w roku poprzednim, w których trakcie została wymieniona instalacja elektryczna. Dotacja w wysokości 24 tys. złotych trafi do Wilkszyna na wykonanie pierwszego etapu prac renowacyjnych zabytkowych organów w kościele pw. św. Wawrzyńca.

GM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA