POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Spotkanie gmin w sprawie przebudowy autostrady A4

Spotkanie włodarzy w sprawie A4 w Kątach Wrocławskich fot.: UMiG Kąty Wrocławskie

Za nami pierwsze spotkanie włodarzy gmin leżących przy autostradzie A4.

Na zaproszenie burmistrza Antoniego Kopcia i przewodniczącego RM Jarosława Wojciechowskiego w spotkaniu zorganizowanym w ratuszu w Kątach Wrocławskich wzięli udział przedstawiciele gmin: Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Kostomłoty, Wądroże Wielkie oraz komendant Komisariatu Policji w Kątach Wr. Robert Bator.

Celem spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska samorządów przez których tereny przebiega autostrada na odcinku Wrocław-Legnica. Ta ważna arteria komunikacyjna wpływa na życie mieszkańców każdej z gmin, na ich rozwój i na ewentualne utrudnienia komunikacyjne. Zależy nam by mówić jednym głosem oraz by planowana przebudowa autostrady nam sprzyjała, a nie tworzyła nowe problemy.

Przypominamy, że Ministerstwo Infrastruktury w dniu 20 czerwca 2018 r. ogłosiło zatwierdzenie programu inwestycji m.in. dla zadania „Rozbudowa odcinków autostrady A4 Wrocław-Krzyżowa i A18 Krzyżowa-Golnice z dostosowaniem do wymaganych parametrów techniczno-budowlanych dla autostrady, Etap I – proces przygotowawczy w woj. dolnośląskim”. Inwestycja przewiduje rozbudowę 108,1 km autostrady A4 i A18 celem dostosowania ich do wymaganych parametrów techniczno-budowlanych dla autostrady. Dobudowany zostanie trzeci pas ruchu na odcinku od Krzyżowej do Wrocławia, dobudowane zostaną pasy awaryjne i przebudowane węzły autostradowe na odcinku Krzyżowa-Bielany Wrocławskie. Celem inwestycji jest usprawnienie komunikacji tranzytowej na trasie Wrocław – zachodnia granica państwa, zwiększenie przepustowości w punktach węzłowych poprzez ich przebudowę, dostosowanie drogi do obowiązujących norm, jakim powinny odpowiadać autostrady oraz uzyskanie lepszej segregacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zakończenie prac przygotowawczych jest planowane w 2020 roku.

UMiG Kąty Wrocławskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Spotkanie gmin w sprawie przebudowy autostrady A4

    2018-08-23 22:11:48

    gość: ~Udanin

    ostatnio dodany post

    A co jasnie państwo z gminy Udanin robiło, że w tak ważnym spotkaniu nie brało udziału? Mamy autostradę i objazdy przez naszą gminę...

REKLAMA