POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Zmiany kadrowe w UKS GOKiS Kąty Wrocławskie

Alicja Łukasik będzie pełnić funkcję pierwszego trenera II-ligowego UKS GOKiS Kąty Wrocławskie fot.: Angelika Harom - em24.pl

Potwierdziły się informacje dotyczące obsady sztabu szkoleniowego zespołu piłki ręcznej UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. W kadrze zawodników również doszło do kilku zmian.

W sezonie 2018/2019 II-ligowy zespół poprowadzi Alicja Łukasik, która w minionych rozgrywkach tworzyła duet z trenerem Jerzym Dyrkaczem. Doświadczony trener będzie pełnił funkcję wspomagającą, a także skupi się na pracy z trzecioligowymi rezerwami klubu.

Niestety w związku z kontuzją drużyny z poziomu boiska nie będzie wspierał Grzegorz Malawski. Wieloletni zawodnik GOKiSu do nowego sezonu będzie pełnił funkcję kierownika drużyny. - Cieszymy się, że "Mala" zostaje z nami w nowej roli i liczymy, że zaangażowanie oraz profesjonalizm, którym wykazywał się na parkiecie, będzie procentował prężnym rozwojem naszego klubu - informuje klub.

W nadchodzącym sezonie UKS GOKiS Kąty Wrocławskie dysponował będzie pięcioma zespołami. Poza dwoma drożynami seniorskimi w II i III lidze w klubie szkolić się będą juniorzy młodsi, młodziki oraz młodziczki. Trenerem najstarszej grupy (junior młodszy), która powstała z młodych zawodników występujących jeszcze niedawno w kategorii młodzik, będzie Michał Jeruszka. Drużynę młodzików, która stanowić będzie „napływ świeżej krwi”, poprowadzi Paweł Pilski, natomiast pracą z młodziczkami zajmie się Michał Zarych. Wszyscy trzej trenerzy w czerwcu mieli okazję poprowadzić drużyny młodzieżowe w Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej.

Zmiany kadrowe w drużynach seniorskich

W związku z kontuzjami oraz zaleceniami lekarzy w tym sezonie raczej nie zobaczymy na parkiecie dwóch bramkarzy: Jakuba Jarząbka i Dawida Kalinowskiego. To z pewnością duże osłabienie defensywy kąckiego zespołu.

Cieszyć może natomiast powrót ze Świdnicy dwóch młodych wychowanków: bramkarza Wojciecha Fludera oraz rozgrywającego Damiana Sieradzkiego. Ponadto do klubu dołączył środkowy rozgrywający Bartosz Pasieczny z Dziewiątki Legnica, a na ostatniej prostej jest transfer prawego skrzydłowego Wiktora Klimczewskiego z drużyny Śląsk Wrocław Handball Team. Klub prowadzi również rozmowy z trzema kolejnymi zawodnikami.

Na decyzję ze strony władz KS Środa Śląska czeka trzech graczy, którzy chcieliby dołączyć do klubu z Kątów Wrocławskich. Są to Arkadiusz Janusz, Grzegorz Pałaszewski oraz Szymon Prusek.

Inauguracja sezonu II ligi piłki ręcznej odbędzie się w sobotę 15 września. Pierwsze spotkanie UKS GOKiS rozegra przed własną publicznością, a rywalem będzie UKS Lider Swarzędz. Początek spotkania o godzinie 18.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA