POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Budowa linii elektroenergetycznej 400 kV Czarna-Pasikurowice na terenie gminy Malczyce

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

28 sierpnia w Urzędzie Gminy Malczyce odbyło się spotkanie w sprawie budowy linii elektroenergetycznej 400 kV Czarna- Pasikurowice.

Planowane  rozpoczęcie prac ma nastąpić w miesiącu wrześniu 2018 roku a cała inwestycja zakończy się w roku 2020. W trakcie prac na terenie Gminy Malczyce powstanie około 8 kilometrów nowo wybudowanej linii łącznie z infrastrukturą towarzyszącą. - Negocjacje w sprawie budowy tej linii trwały 3 lata i cieszę się że przechodzimy do kolejnego etapu inwestycyjnego. Oprócz tego że będziemy posiadać na naszym terenie nowoczesną linię elektroenergetyczną zbudowaną oparciu o najnowsze technologie przyjazne ludziom i środowisku to to co mnie również cieszy to fakt że co roku dzięki tej inwestycji do budżetu gminy wpłynie podatek w wysokości około 500 tys. złotych - informuje wójt.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele inwestora, oraz kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy jakim jest firma Elfeko z Gdyni. Pracownicy urzędu oraz sołtysi reprezentujący obręby, przez które będzie przebiegała trasa linii mogli uzyskać praktyczne informacje dotyczące etapów inwestycji. Dwutorowa linia 400 kV Czarna-Pasikurowice będzie przebiegać przez miejscowości Kwietno, Rusko, Wilczków, Rachów i Chomiąża rozciągając się  na ośmiokilometrowej trasie tworząc 17 słupów elektroenergetycznych.

GM

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Budowa linii elektroenergetycznej 400 kV Czarna-Pasikurowice na terenie gminy Malczyce

    2018-08-29 22:24:44

    gość: ~miko

    ostatnio dodany post

    To juz pewnie nasz wójt zaplanował wydanie tych pieniędzy, bo bieda w gminie az piszczy

REKLAMA