POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Nadchodzą smoleckie dożynki. Po raz drugi pomaszerują po zdrowie

Ubiegłoroczne dożynki w Smolcu cieszyły się dużym zainteresowaniem fot.: Angelika Harom - em24.pl

„Oddaj baterie, przygarnij sadzonkę” i II Smolecki Marsz po Zdrowie. Te i wiele ciekawych atrakcji czeka wszystkich, którzy 8 września odwiedzą dożynki w Smolcu.

Odchody rozpoczną się o 12.45 uroczystym zasadzeniem jubileuszowego „dębu wolności”. Drzewo rosnąć będzie przy kościele parafialnym w Smolcu, w którym kwadrans później odprawiona zostanie dożynkowa msza święta. Następnie barwny korowód przemaszeruje na plac przy ruinach zamku w asyście chóru Smolec Cantans oraz orkiestry dętej OSP z Domaniowa. Na podzamczu uczestników czeka szereg atrakcji, tj. dmuchane zamki i zabawy dla dzieci, catering, ciuchcia dożynkowa czy występ miejscowego chóru.

Po raz drugi odbędzie się Smolecki Marsz po Zdrowie, czyli tak zwany „spacer z kijkami”. W ubiegłym roku wydarzenie zgromadziło około 40 pasjonatów nordic walking. – Profesjonalną rozgrzewkę i marsz poprowadzi Monika Kubik z M-fit. Wydarzenie ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia wśród okolicznych mieszkańców – mówi Kamila Bartosik, koordynator zawodów. Udział w marszu jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona do 50 uczestników. TUTAJ można zapisać się elektronicznie. Aby połączyć element sportowy z tradycyjnym świętem plonów, trzy osoby biorące udział w marszu w najciekawszym stroju dożynkowym zostaną nagrodzone wyrobami z Pasieki Smoleckiej.

Nowością tegorocznych dożynek będzie akcja „Oddaj baterie, przygarnij sadzonkę”. Jest to kolejna inicjatywa akcji „Żyjmy zdrowiej”. Podczas dożynek na placu podzamcza od godziny 14.00 będzie można przynieść zużyte baterie i wymienić je na atrakcyjne sadzonki. Od 20 sztuk dostaniemy mały krzew, od 40 sztuk większy krzew, a wymieniając ponad 60 baterii, otrzymamy drzewko. Organizatorami akcji są Towarzystwo Przyjaciół Smolca, Gmina Kąty Wrocławskie oraz klub piłkarski STS Sokół Smolec, a patronat honorowy objęła radna Katarzyna Łapińska-Szymańska. – Chcemy, aby Smolec stał się jeszcze bardziej zielony. Walczymy z elektrośmieciami, w tym przypadku zebrane zużyte baterie oddamy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – informują organizatorzy.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA