POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Nowy sportowy obiekt w Miękini oficjalnie otwarty. W planach jest budowa bieżni [foto+video]

Oficjalne otwarcie orlika w Miękini fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W samo południe w piątek 31 sierpnia w Miękini odbyło się oficjalne otwarcie nowego orlika, który wzbogacił bazę sportową w gminie.

Budowa orlika rozpoczęła się kilka miesięcy temu. W kwietniu na plac budowy wjechały pierwsze maszyny. Obiekt przy ulicy Sportowej w Miękini był gotowy już na Festiwal Lata. Organizatorzy na jego terenie przygotowali strefę dla dzieci.

Gotowy orlik to dopiero zakończony pierwszy etap całej inwestycji. - W ramach tego etapu powstało boisko z trawy syntetycznej, ogrodzone i oświetlone, wyposażone w piłkochwyty. Realizacja kolejnego etapu, w którym miałaby powstać m.in. lekkoatletyczna bieżnia, zależy od pozyskania środków zewnętrznych. Gmina Miękinia podejmuje w tym celu niezbędne działania, ale na rezultaty musimy jeszcze cierpliwie poczekać - informują urzędnicy.

W piątek oficjalnie z boiska mogli korzystać najmniejsi mieszkańcy gminy. Tradycyjnie przy tego typu uroczystościach nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi. Zrobił to wójt, radni i m.in. młodzi piłkarze. Jako pierwsi bramkę próbowali strzelić radni oraz wójt Jan Marian Grzegorczyn. Obiekt został także poświęcony.

Dzieci mogły wypróbować nowe boisko poprzez rozegrany turniej piłkarski. Wzięły w nim udział drużyny nie tylko z terenu gminy Miękinia, ale także z ościennych.

Radni próbowali strzelić 'gola'

anbo

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowy sportowy obiekt w Miękini oficjalnie otwarty. W planach jest budowa bieżni [foto+video]

  2018-09-04 09:21:36

  gość: ~Alicja

  Kiedy żłobki, dzieci trzeba do Wrocławia wozić , wstyd!

 • 2018-09-04 10:51:15

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Alicja
  Przeprowadź się do Wrocławia, to nie będziesz musiała wozić :)

 • 2018-09-04 11:37:53

  gość: ~Alicja

  @~Mieszkaniec
  Mieszkam tu od urodzenia ...

 • 2018-09-04 12:24:53

  gość: ~tragedia

  @~Alicja
  Ciesz się ze masz oświetlone, nowe drogi, po których możesz wozić dziecko do Wrocławia. Inne gminy ani dróg ani żłobków. . Na klaśniecie wasze Wojt natychmiast wszystko zrobi? Coraz więcej mieszkańców zaczyna marudzić na chwile przed wyborami Ogarnijcie się. Ktoś wam za to płaci ? Zmusza do hejtownia ? Nasza gmina na cała Polskę staje się słynna a wam tak strasznie źle.

 • 2018-09-04 12:06:34

  gość: ~Gosia

  Myślę, że macie tak fajnie zorganizowaną władzę w Waszej gminie, że pewnie lada moment będziecie mieć i żłobek, nie wszystko na raz. A jak Wam źle, to oddajcie swojego Wójta, a weźcie naszego średzkiego lesera - Pana obecnie nam panującego Burmistrza...będzie Wam ładnie opowiadał co możecie mieć, ale za niego tego mieć nie będziecie;))

 • 2018-09-04 12:27:19

  gość: ~z Lutyni

  ostatnio dodany post

  dziękujemy panie wójcie za wszystko. jest super

REKLAMA