POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Co z budową "Psiego Gaju" w Środzie Śląskiej? Gmina przygotowuje się do trzeciego przetargu

"Psi Gaj" miałby powstać w pobliżu ulicy Młynarskiej fot.: em

W ramach budżetu obywatelskiego w Środzie Śląskiej mają powstać trzy inwestycje. Jedna z nich jest gotowa, co z pozostałymi?

Przypomnijmy, że w 2017 roku średzki samorząd przeznaczył 250 tysięcy złotych na zadania realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Wnioskodawcy - mieszkańcy Środy Śląskiej - mogli wskazać oczekiwane przez siebie inwestycje, które po otrzymaniu odpowiedniego poparcia ze strony średzian, zostaną przez gminę zrealizowane. Koszt realizacji każdego pomysłu nie mógł przekroczyć 100 tys. złotych. 

W kwietniu informowaliśmy o gotowym parku kalistenicznym przy średzkich Kajakach. Coraz bliżej także do modernizacji parkingu w Środzie Śląskiej przy skrzyżowaniu ulicy Kolejowej i Konstytucji 3-go Maja. W efekcie realizacji zadania powstaną w tym miejscu 53 miejsca postojowe. Przypomnijmy, że pierwsza z inwestycji kosztowała 97,5 tys. złotych, a budowę parkingu oszacowano na 67,5 tys. złotych.

Do trzech razy sztuka?

Nie wiadomo jednak, co z budową "Psiego Gaju", który miałby znajdować się w pobliżu ulicy Młynarskiej w Środzie Śląskiej. Mimo ogłaszanych przetargów gmina nie wyłoniła wykonawcy. - Oferty, które spłynęły do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej w ramach dwóch dotychczasowych postępowań przetargowych na wykonanie parku dla psów „Psi Gaj” znacząco przekraczały budżet zadania. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony kolejny przetarg z dostosowanym zakresem przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Architektury, aby inwestycja została zrealizowana w kwocie zbliżonej do kwoty ujętej w budżecie obywatelskim - informuje Marta Wilczyńska rzecznik Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Szacunkowy koszt budowy parku dla psów to blisko 87 tys. złotych.

em

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Co z budową "Psiego Gaju" w Środzie Śląskiej? Gmina przygotowuje się do trzeciego przetargu

  2018-09-06 11:57:04

  gość: ~Kasia

  Co to znaczy z dostosowanym zakresem ?? Czy to że będzie tradycyjnie projekt okrojony?? Po co ogłaszać takie konkursy, jak i tak nie zostanie wykonany projekt pomysłodawcy. Jak dla mnie bez sens, zrobić coś tylko tak żeby było odznaczone, no ale poczekamy zobaczymy.

 • 2018-09-06 12:55:00

  gość: ~ewa

  strasznie to się wszystko w czasie przesuwa. dojdzie do tego, że gmina porzuci realizację tej inwestycji :(

 • 2018-09-06 14:01:44

  gość: ~kundeldobudy

  90 tysięcy na wielką kuwetę dla kundli, brawo XD

 • 2018-09-06 14:21:29

  gość: ~yolo

  @~kundeldobudy
  się cenią... :D

 • 2018-09-06 14:09:47

  gość: ~interesujące

  pamiętam jak burmistrz na jednej z sesji ogromnie wychwalał ten pomysł i jego autorkę. Na słowach się skończyło? :(

 • 2018-09-06 17:25:32

  gość: ~Średzianin

  No to tak jak z budżetem Gminnym na 2018 r i ogłoszeniem modernizację 5 podwórek w Środzie Śląskiej wykonawca chciał więcej niż P.Burmistrz chciał dać .Brawo brawo Ps. jak czytm te obietnice Panie Adamie to mi nie dobrze

 • 2018-09-06 23:21:25

  gość: ~Zmiasta

  ostatnio dodany post

  Co to za bzdury z tym "Psim Gajem"Jeżeli masz psa to ponosisz koszty z nim związane.Jak nie możesz to sprzedaj psa!

REKLAMA