POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Kazimiera Szafrańska została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski [video]

Wręczenie nagrody dla pani Kazimiery Szafrańskiej fot.: em

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pani Kazimiera Safrańska została odznaczona orderem przez Prezydenta RP. 31 sierpnia w Urzędzie Gminy Malczyce mieszkankę uhonorował również wójt Piotr Frankowski.

Pani Kazimiera Szafrańska otrzymała od prezydenta Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Została także uhonorowana przez wójta gminy Malczyce Piotra Frankowskiego.

Kobieta urodziła się w 1926 roku pod Piotrkowem Trybunalskim. - Wcześnie straciła matkę i życie zmusiło ją do dużej samodzielności i poświecenia dla trójki młodszego rodzeństwa. To poświecenie w latach młodości kontynuowała dla swej Ojczyzny, Polski. Narażając życie, wspierała oddziały Armii Krajowej przenosząc, z małym dzieckiem na ręku, meldunki w pieluchach. Do Malczyc wraz z mężem i najstarszą córką, pani Kazimiera przyjechała 73 lata temu, dokładnie 5 września 1945 r. Tu w Malczycach, w bardzo dobrym zdrowiu, mieszka do dziś - infromują pracownicy gminy Malczyce.

- Właśnie za tę patriotyczną postawę i gotowość poświęcania własnego życia i zdrowia współdziałając z oddziałami Armii Krajowej w walce z niemieckim okupantem, pani Kazimiera Szafrańska została uhonorowana przez wójta gminy - dodają urzędnicy. Odbierając pamiątkowy dyplom, wyrecytowała wzruszona „Polsko, Ojczyzno moja, Ty jesteś jak zdrowie, ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto Cię stracił…”, czym wzruszyła również osoby uczestniczące w uroczystości.

Wręczenie nagrody dla pani Kazimiery 

em

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kazimiera Szafrańska została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odznaczenia Polski [video]

  2018-09-06 14:53:15

  gość: ~dyrdyr

  Szanowny dziennikarzu - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a nie "Orderu Odznaczenia Polski" :)

 • 2018-09-06 22:33:10

  gość: ~jaja

  Franek juz nie wie co ma robic żeby zyskać w oczach mieszkańców... Jak społeczeństwo go wybierze to będzie porażka na kolejne cztery lata...

 • 2018-09-07 07:39:03

  gość: ~Ewa

  @~jaja
  Pani Radna już te pani komentarze w tych wszystki artykułów stają się nudne. My mieszkańcy dobrze wiemy ze to Pani pisze wiec proszę się chociaż podpisać. I dać sobie spokój z komentowaniem bo to już naprawdę staje się nudne!!!! W taki sposób nie wygrywa się wyborów lecz odwrotnie.

 • 2018-09-10 15:23:45

  gość: ~Adam

  ostatnio dodany post

  @~Ewa
  A to już trzeba być radnym żeby komentarze prawdziwe o wójcie pisać? Ja tam po prostu widzę kto się dorabia na gminie i nikt nie musi mi mówić kto największą prywate odwala. I tyle i aż tyle. Więc temu Panu i jego świcie już po prostu wystarczy.

REKLAMA