POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Jaguars Kąty Wrocławskie zagrają w Gdańsku o finał LFA9

Jaguars po świetnym sezonie zasadniczym zagrają w półfinale LFA9 fot.: Paweł Harom - em24.pl

W niedzielę 16 września w Gdańsku futboliści Jaguars Kąty Wrocławskie zagrają w półfinale LFA9 z miejscowymi Białymi Lwami. Czy pieniądze staną na drodze do finału?

Jaguars mają za sobą znakomicie rozegrany sezon zasadniczy, w którym wygrali wszystkie 4 spotkania, zdobywając 136 punktów i tracąc tylko 12. Zespół reprezentował już godnie Kąty Wrocławskie w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim. Teraz na drodze podopiecznych trenera Pawła Kaźmierczaka stoją Białe Lwy Gdańsk, które dzięki lepszemu o jedyne 6 oczek bilansowi punktowemu, mecz rozegrają na własnym stadionie.

Futbol amerykański, nawet w dziewięcioosobowej lidze w Polsce, to sport bardzo kosztowny, zważając na fakt, że zespół liczy ponad 40 zawodników wyposażonych w drogi sprzęt sportowy. Wyjazd do Gdańska, wliczając w wynajęcie hostelu dla graczy to niestety spory wydatek, który może okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia. Z pomocą może przyjść natomiast … Urząd Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich, w którym zespół złożył wniosek o dofinansowanie wyjazdu. Zarówno zawodnicy, trenerzy, jak i wszyscy sympatycy sportu w gminie liczą na pozytywną odpowiedź na prośbę Jaguars. Obecność w najlepszej czwórce rozgrywek to niebywały sukces, w który jeszcze przed sezonem trudno było uwierzyć.

– Białe Lwy ograły w dobrym stylu drugi zespół Seahawks Gdynia i grając u siebie, są faworytem. Nam nikt nie dawał szans na wyjście z grupy, zatem motywacji nam nie brakuje, ale oczywiście szanujemy przeciwnika – mówi wiceprezes Jaguars Mariusz Chwastyk.

Podczas ostatniego meczu domowego przeciwko Cougars Szczecin drużyna z Kątów Wrocławskich otrzymała grant z Urzędu Miasta, dzięki któremu udało się zorganizować bardzo ciekawe sportowe wydarzenie, podczas którego odbył się piknik będący namiastką wielkich futbolowych imprez. Co ciekawe w przypadku zwycięstwa w Gdańsku istnieje możliwość, że wielki finał Ligi Rozwojowej mógłby odbyć się w Kątach Wrocławskich, jednak w tej chwili jest to melodia przyszłości. Jaki będzie dalszy los Jaguars? Choć sport nie powinien iść w parze z polityką, dużo w tej kwestii zależy od kąckiego magistratu.

hpa

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA