POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Jastrzębce: rodzina poprosiła strażaków o pomoc w resuscytacji [raport]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W sobotę 8 września około godz. 21.30 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie z prośbą o pomoc.

W Jastrzębcach (gm. Środa Śląska) w budynku mieszkalnym znajdowała się osoba nieprzytomna. - Osoby zgłaszające prosiły o pomoc w prowadzeniu resuscytacji. Wcześniej zostało powiadomione pogotowie ratukowe - informuje Dariusz Domaradzki rzecznik PSP w Środzie Śląskiej.

Przed strażakami na miejsce dotarli ratownicy medyczni. - Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon - dodaje rzecznik. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Liczne podpalenia w powiecie

W ciągu minionego weekendu strażacy interweniowali m.in. przy pożarach. Około godz. 2 w nocy 9 września wyjechali do pożaru sterty bel słomy między Ujazdem Górnym, a Karnicami. Pożar ugaszono. Spłonęło blisko 40 bel słomy. W piątek 7 września w Piotrowicach w pobliżu autostrady A4 w kilku miejscach na polu paliła się słoma. Natomiast w Chomiąży paliły się pozostałości roślinne przy torach. Przyczyną tych zdarzeń były podpalenia.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA