POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

OSP Głoska ma sztandar. Strażakom wręczono także odznaczenia [foto+video]

Przekazanie sztandaru strażakom z OSP Głoska fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Sztandar towarzyszy strażakom w chwilach radosnych i smutnych. Jest elementem szczególnym dla każdej z jednostek. Dziś z jego posiadania cieszą się ochotnicy z Głoski.

W sobotę 8 września w Głosce (gm. Miękinia) odbyła się wyjątkowa uroczystość. Miejscowej jednostce ochotniczej straży pożarnej przekazano sztandar, który został ufundowany przez gminę.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, a następnie na placu przy remizie oficjalnie przekazano sztandar. W tak ważnym wydarzeniu dla strażaków z Głoski uczestniczyli także druhowie z jednostki z Miękini, Lutyni i Gałowa. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnego samorządu.

Tego dnia wyróżniono jeszcze kilku strażaków. Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej wręczono druhowi Kazimierzowi Wielgusowi. Za zasługi dla pożarnictwa medal otrzymał Stanisław Ziejka. Odznakę "Strażaka Wzorowego" przyznano Jerzemu Haczkiewiczowi i Albertowi Mucha. Za wysługę lat odznaki otrzymali także: Kazimierz Wielgus (35 lat), Janusz Waśniewski (35 lat), Mariusz Smoliński (30 lat), Jerzy Haczkiewicz (30 lat), Adam Krzyżanowski (15 lat), Piotr Haczkiewicz (15 lat), Krzysztof Dziepa (10 lat), Bogumił Drelich (10 lat), Krzysztof Mazur, Tomasz Kosowski, Arkadiusz Hajdyła, Karol Bal, Artur Gawłowski, Patryk Wojszczyk, Krzysztof Małek, Jakub Krzyżak, Albert Mucha, Patryk Olszewski Piotr Petrusz (5 lat).

Jednostka przygotowała także pamiątkowe proporczyki, które wręczono wszystkim osobom, które strażaków wspierają i uczestniczyły w sobotnich uroczystościach. - W imieniu wszystkich strażaków naszej gminy chciałbym podziękować naszym władzom za, to żebyśmy mogli jako strażacy dobrze funkcjonować. Inicjatorem dzisiejszego wydarzenia był Kazimierz Wielgus. Dzięki m.in. jego i rady gminy staraniom mogliśmy dziś przeżywać tę uroczystość. Nasze władze o nas dbają i szanujmy tych ludzi, którzy przez ostatnie lata nas szanowali - mówił druh Leszek Gawliński prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP.

- W ubiegłym roku w grudniu mieliśmy spotkanie i pan Wielgus zwrócił uwagę, że Głoska nie ma sztandaru. Chciałbym podziękować radzie gminy za przekazanie środków na ten cel. Nasza gmina jest wyjątkiem w tym powiecie. Jesteśmy jednością, kochamy tę gminę. Możemy się różnić, ale nie kłócimy się. Rada pokazuje, że możemy dogadywać się mimo różnic zdań. Chciałbym podziękować wszystkim strażakom, że mimo współzawodnictwa jesteście jednością i można na was liczyć. Chciałbym też podkreślić, że nasi strażacy są ewenementem w powiecie i nie biorą pieniędzy za wyjazdy. Mamy jednak dżentelmeńską umowę, że kupujemy im sprzęt - powiedział w sobotę wójt Jan Marian Grzegorczyn.

Przekazanie strażakom hydrantu - aby nigdy nie zabrakło im wody

Kilka słów o OSP Głoska

Ochotnicza Straż Pożarna w Głosce jest najmniejszą z formacji strażackich działających na terenie gminy Miękinia. - Liczy 20 członków, w tym 15 w ramach jednostki operacyjno-technicznej, stanowiąc ważne wsparcie dla działań ratowniczych na terenie gminy, a dla mieszkańców Głoski i okolic jest najważniejszym ośrodkiem, wokół którego koncentruje się społeczne życie lokalnej społeczności - informują pracownicy gminy.

OSP Głoska jest organizatorem licznych akcji sportowych, kulturalnych, w tym m.in. festynów, pikników i animatorem wolnego czasu dzieci i młodzieży. - Jednostka posiada również duży potencjał ratowniczy i pomimo stosunkowo niewielkiej liczby członków aktywnie włącza się w akcje ratowniczo-gaśnicze. Tylko w ubiegłych roku na swoim koncie odnotowała w ponad 50 zdarzeniach, w tym wypadkach drogowych, a w tym roku było ich już ponad 25 - dodają urzędnicy.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA