POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Minął miesiąc od uruchomienia programu „Malczycka Karta Dużej Rodziny”

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

1 sierpnia mieszkańcy gminy Malczyce, którym przysługuje prawo korzystają z „Malczyckiej Karty Dużej Rodziny”. Partnerami programu są lokalni przedsiębiorcy.

Przypomnijmy, że posiadacze karty uprawnieni są do:

  • częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 96 złotych rocznie.
  • dostępu do oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Malczycach z zastosowaniem 50 proc. zniżki na odpłatne zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach za jedno dziecko, przy kolejnych dzieciach z danej rodziny nieodpłatne.
  • zniżki na usługi realizowane przez Malczyckie Usługi Komunalne w wysokości 5 proc. zniżki na usługi sprzętowe do kwoty 2 tys. złotych netto, 10 proc. zniżki na usługi sprzętowe powyżej kwoty 2 tys. złotych netto, z wyłączeniem tych usług, których regulacja przewidziana jest uchwałą rady gminy lub ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
  • 5 proc. zniżki na prywatne badania laboratoryjne realizowane w SP ZOZ w Malczycach
  • ulg, rabatów, upustów oferowanych przez firmy partnerskie.

Partnerami Malczyckiej Karty Dużej Rodziny jest siedem lokalnych firm: sklep Sasanka, Romex, sklep ABC, Lewiatan, Prymus, sklep mięsny Gabriel Dzierbicki i FARM-BUD.

- Bardzo serdecznie dziękujemy obecnym partnerom za włączenie się i wspieranie Dużych Rodzin z terenu gminy Malczyce, czym udowadniają, że lokalni przedsiębiorcy mają wielkie serca i chętnie dzielą się z innymi. Zachęcamy nowych partnerów do przystąpienia do programu „Malczycka Karta Dużej Rodziny”. Więcej informacji można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Malczycach - informuje wójt gminy Piotr Frankowski.

em/GM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA