POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Mieszkańcy Komornik mogą cieszyć się nową drogą koło świetlicy. Radość jest jednak połowiczna

Nowa nawierzchnia drogi przy świetlicy wiejskiej w Komornikach fot.: anha

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Z roku na rok droga prowadząca do świetlicy wiejskiej w Komornikach (gm. Środa Śląska) była w coraz gorszym stanie. Nie dało się nią przejechać, nie wjeżdżając w dziurę.

O złym stanie drogi gruntowej od lat władze gminy informował sołtys wsi Rafael Gadzała. - O jej remont zabiegałem z mieszkańcami, odkąd jestem sołtysem, czyli od około 16 lat. Od tylu lat była walka z samorządem lokalnym. W końcu doczekaliśmy się przebudowy tej drogi. Faktem jest, że nie jest ona wykonana w  technologi, w jakiej docelowo miała być. Burmistrz obiecał, że będzie zrobiona nakładka asfaltowa. Nie jesteśmy do końca zadowoleni z efektu - mówi sołtys Gadzała. Droga została wyrównana i wyłożono na nią frez asfaltowy.

To jednak nie wszystko. Można powiedzieć, że droga została wykonana, ale nie do końca. - Odcinek ulicy Okrężnej pomiędzy skrzyżowaniem z wyjazdem na strefę a skrzyżowaniem z drogą powiatową jest nieujęty w zakresie prac na ten rok. Kawałek tej ulicy jest wyłożony betonowymi płytami. Jesteśmy z mieszkańcami zakończeni tą sytuacją. Rok temu, podczas spotkania burmistrz obiecał nam, że ta droga, czyli ulica Okrężna będzie wykonana w całości. Była to obietnica burmistrza i radnego z tego okręgu - dodaje sołtys. - Jesteśmy wdzięczni za wszelkie inwestycje, które zostały u nas zrobione. Natomiast jesteśmy trochę zawiedzeni, że droga nie została przebudowana w całości, a w trzech czwartych - przyznaje Gadzała.

Odcinek ulicy, który nie został ujęty w planach przebudowy ma około 90 metrów długości. Wyremontowanna już część ma około 600 metrów. - Zgłaszałem burmistrzowi fakt o niedokończeniu tej drogi. Na razie nie dostałem odpowiedzi, czy będzie ona wykonana - mówi sołtys. - Z tego, co wiemy całkowity koszt wyłożenia nowej nawierzchni to około 270 tys. złotych. Czujemy się troszeczkę zawiedzeni, że tego odcinka jednak nie zrobiono. Wielu mieszkańców zgłasza mi swoje niezadowolenie. Jest tak słodko gorzko. Gmina zrobiła u nas kilka inwestycji, ale na tej także nam zależało. Jak już coś robić to robić do końca, a nie połowicznie. Mieliśmy także obiecane wykonanie oświetlenia na ulicy Polnej na strefie. Projekt jest gotowy, ale potrzeba decyzji burmistrza co dalej - podsumowuje Gadzała.

W powyższej sprawie czekamy na odpowiedź z ratusza. 

anbo

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mieszkańcy Komornik mogą cieszyć się nową drogą koło świetlicy. Radość jest jednak połowiczna

  2018-09-14 14:58:34

  gość: ~Jan

  Nic nowego, wszystko na raty, na pokaz. Jak sołtys spodziewał się, że będzie inaczej, to się pomylił. Ale to dziwne, bo tak jest od początku kadencji.

 • 2018-09-14 16:21:19

  gość: ~Ostra prokrastynacja

  Prokrastynacja to nieprzyjemne i kłopotliwe zjawisko z dziedziny psychologii. Polega na patologicznym wręcz odwlekaniu czynności, na których prokrastynator powinien się skupić w danej chwili, na rzecz zajęć bardziej przyjemnych lub mniej kłopotliwych.

 • 2018-09-14 21:43:09

  gość: ~Hh

  @~Ostra prokrastynacja
  Za Krasuckiego było identycznie.4 lata zaciskania poldupkow a w roku wyborczym inwestycje!

 • 2018-09-14 22:25:30

  gość: ~Kuba

  @~Hh pokaż. Daj przykład.

 • 2018-09-16 12:29:51

  gość: ~zgadzam się

  @~Hh
  16 lat czekali w tym 12 lat kadencji Krasuckiego - nawet w 12 etapach mógł to zrobic.

 • 2018-09-16 15:01:43

  gość: ~Agudis01

  @~zgadzam się O czym ty mówisz? Pan Krasucki zrobił tyle dla tej gminy, czego pan Ruciński nigdy nie zrobi. Tak, wszystkiego nie zrobił, bo chcieliście zmiany. Teraz macie wyższy poziom rozwoju, który wszystkim wychodzi kokiem. Dzisiaj jest całe mnóstwo ludzi, którzy 4 lata temu postawili na pana Rucińskiego, a dzisiaj plują sobie w twarz. Dobrze byłoby te wybory rozstrzygnąć w pierwszej turze. Szkoda pieniędzy podatników, a pan Krasucki jest zdecydowanym faworytem po nieudolnej kadencji pana Rucińskiego. Pozostali kandydaci nic nie zrobili pożytecznego dla ludzi i raczej się nie będą liczyć w tych wyborach. Dlatego wybierzmy w pierwszej turze.

 • 2018-09-16 20:43:24

  gość: ~Ha

  @~Agudis01
  Pozwól ze kazdy sam zdecyduje na kogo ma głosować i kazdy oceni kandydatów.

 • 2018-09-16 21:18:34

  gość: ~po koleji

  @~zgadzam się
  A kto wybudował w Komornikach świetlice Ruciński czy Krasucki. czy świetlica była budowana w etapach? Sory ale wszystko ma swoją kolejność. Gwarantuję, że gdyby Krasudzki był dziś burmistrzem droga byłaby zrobiona cała a nie kawałek.

 • 2018-09-16 21:51:09

  gość: ~sebol

  ostatnio dodany post

  @~Hh
  Tyle że Ruciński nabrał jak głupi robót, myślał że błyśnie przerobem a tu wszystko rozgrzebane i końca nie widać. Słodkie słówka nie wystarczą tu trzeba zdecydowanego i energicznego gospodarza który potrafi jak trzeba przywalić pięścią w stół.

 • 2018-09-15 17:49:35

  gość: ~Adam ty to jesteś zartownis

  A co w pierwszym z15 etapow zrobiono tylko jedna strone drogi?? Haha

 • 2018-09-15 19:51:23

  gość: ~ja

  W Ciechowie wjazd na Buczki Ruciński rozłożył na 10 etapów , czyli standard w wykonaniu obecnej władzy. Jest to facet co zaczyna i nie kończy.

 • 2018-09-15 22:34:39

  gość: ~Bo

  @~ja
  Jest burżuj

REKLAMA