POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Bokserzy średzkiego klubu Glory przygotowują się do kolejnych zawodów

Trener Radosław Pupin fot.: Angelika Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już w najbliższą sobotę zawodnicy klubu Glory wezmą udział w kolejnych zawodach bokserskich. O przyszłości rozmawiamy z trenerem Radosławem Pupinem.

Klub dostał zaproszenie na galę bokserską organizowaną przez MUKS Widzew Łódź. Będzie turniej o puchar wójta gminy Wola Krzysztoporska, a gala odbędzie się w sobotę 15 września. – Jedziemy tam w składzie 4 zawodników. Kuba Gancarz, 18-latek w wadze superciężkiej, waży teraz około 100 kilogramów. Jest to młody, bardzo dobrze zapowiadający się pięściarz, ma mega warunki, prawie dwa metry wzrostu. Będzie to jego debiut, ale jestem dobrej myśli. Następnym pięściarzem jest Igor Semik, bardzo dobry technicznie, waży 91 kilogramów. Jest bardzo dynamiczny i ma dobre predyspozycje, aby namieszać w czołówce Polski w swojej kategorii wagowej. Kolejny zawodnik to Marcel Smoliński w wadze 57 kilogramów. To młody zawodnik, dobrze przygotowany technicznie, bardzo dynamiczny. Czwarty zawodnik to Michał Tofil, dobry technicznie chłopak, schudł teraz 10 kg i waży aktualnie 109 kilogramów, dobrze przygotowany, dynamiczny gość – przedstawia kadrę na najbliższe zawody trener Radosław Pupin.

10 października sportowcy z klubu Glory wezmą udział w turnieju kickboskerskim we Wrocławiu. Są to Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, zjadą się zawodnicy z całej Polski. Walki w zawodach rozgrywane są w dwóch kategoriach: K1 i Kick Light. – W tej pierwszej kategorii puścimy Mariusza Kielesińskiego, teraz waży 106 kg, to jest nasza petarda. W lżejszej kategorii powalczy Bartosz Jaszczuk. Ma predyspozycję akurat do tej formy walki – tłumaczy Pupin. Czym różnią się obie kategorie? Zdecydowanie mocą uderzeń. W K1 można uderzać przeciwnika z pełną siłą, Kick Light jest po prostu lżejszą formą kickboxingu.

Może uda nam się jeszcze pojechać 29 września do Żywca na turniej Śląsk kontra reszta Polski. Dostałem zaproszenie na to wydarzenie. To fajna impreza bokserska, zgłosiłem tam czterech zawodników, tych samych, którzy jadą do Woli Krzysztoporskiej – mówi trener.

Rozwój klubu

Na pierwszy rzut oka widać, jak klub zmienia się na plus. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu udało się poprawić komfort treningów, inwestując w matę oraz lustra. Zawodników z klubu Glory w dużej mierze wspiera siłownia Body Art mieszcząca się w budynku Średzkiego Parku Wodnego. Sportowcy mogą ćwiczyć na siłowni za symboliczną opłatą, a ponadto firma ufundowała niedawno 10 kompletów rękawic bokserskich. Klub w dalszym ciągu potrzebuje jednak wsparcia. – Szukamy sponsora na koszulki klubowe. Wrzucilibyśmy logo sponsora oraz logo klubu. Zależy nam głównie na 8 strojach zawodniczych oraz koszulkach treningowych, głównie dla młodszych adeptów sportów walki. Rozpiętość wiekowa w naszej grupie jest dość duża, najmłodsi uczestnicy mają zaledwie 12 lat, a trenują z nami również kobiety. W zeszłym roku mogliśmy liczyć na wsparcie Macieja Czarneckiego z Malczyc, za co serdecznie mu dziękujemy – mówi Radosław Pupin. – Przydałby się nam również każdy sprzęt do ćwiczeń siłowych, sztangi, ławeczki itp. Sprzęt może być oczywiście używany – dodaje.

hpa

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA