POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Jaguars kończą sezon występem w Gdańsku. Jakie są dalsze plany klubu?

Jaguarsi podziękowali burmistrzowi za wsparcie fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Futboliści Jaguars Kąty Wrocławskie ulegli 15:34 drużynie Białe Lwy Gdańsk i zakończyli udany sezon ligowy na etapie półfinału.

Do Gdańska zawodnicy Jaguars udali się po znakomitych występach w sezonie zasadniczym. W grupie dwukrotnie pokonali Cougars Szczecin i Grizzlies Gorzów Wielkopolski zdobywając 124 punkty i tracąc tylko 12 oczek.

W niedzielę Jaguars rozegrali mecz półfinałowy, w którym na terenie rywali zmierzyli się z Białymi Lwami Gdańsk, triumfatorami grupy B. Ekipa z Kątów Wrocławskich dobrze rozpoczęła spotkanie, zdobywając przyłożenie w pierwszej akcji ofensywnej po pięknej akcji biegowej rozgrywającego Aleksandra Dądy. Gospodarze odpowiedzieli swoim touchdownem i podwyższyli wynik skuteczną akcją biegową. Po tej akcji coś w drużynie gości się złamało i kibice Jaguars musieli czekać na kolejne punkty zespołu do czwartej kwarty. W tym czasie punktowali gospodarze, którzy wykorzystywali warunki fizyczne swojego biegacza. Przy stanie 34:7 drugie przyłożenie w tym spotkaniu zdobyli goście, kiedy po dobrym rzucie piłkę w pole punktowe rywali dostarczył Stanisław Werstler. Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 34:15 i to Białe Lwy zameldowały się w finale Ligi Rozwojowej.

Ekipie Jaguars nie można odmówić zaangażowania, gdyż trzeba przyznać, że w Trójmieście pokazali kilka naprawdę ciekawych akcji, a wachlarz zagrywek trenera Pawła Kaźmierczaka daje nadzieję na rozwój zespołu i stworzenie w Kątach Wrocławskich jeszcze lepszej drużyny.

Co dalej?

Jak przedstawiają się najbliższe plany drużyny futbolu amerykańskiego z Kątów Wrocławskich? – Teraz dostaliśmy od trenerów tydzień wolnego od treningów. 29 września jedziemy na camp do Świdnicy, w połowie października chcemy przeprowadzić rekrutację do juniorów, a tydzień później ruszamy z rekrutacją seniorów – opowiada wiceprezes Jaguars Mariusz Chwastyk.

Czy w przyszłym sezonie zobaczymy drużynę ponownie w dziewięcioosobowej Lidze Rozwojowej, czy jednak klub pójdzie o krok dalej i zagra na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce w Lidze Futbolu Amerykańskiego 2? O tym zadecydują głównie sprawy finansowe, które w dużej mierze uzależnione są od wysokości gminnej dotacji. Zatem na decyzje klubu w tej kwestii musimy jeszcze poczekać.

Spotkanie w ratuszu

Po bardzo udanym sezonie Jaguars odwiedzili burmistrza w Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie wręczyli włodarzowi podziękowanie za wsparcie w minionym sezonie. – Dziękujemy serdecznie za okazane nam zaufanie oraz wsparcie działalności środkami finansowymi w minionym sezonie. Umożliwiło nam to nie tylko na realizację ambicji sportowych, ale jednocześnie udział w bardzo wielu wydarzeniach sportowych i kulturalnych na terenie całego kraju. Z dumą prezentowaliśmy rodzime barwy miasta i gminy Kąty Wrocławskie. Środowisko futbolowe oraz sportowe w Polsce, ulokowane głównie w dużych miastach, usłyszało, że rośnie nowy, mocny zawodnik – dziękował klub Jaguars.

hpa

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA