POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Konferencja podsumowująca projekt budowy ścieżek rowerowych

Konferencja powiatu fot.: rfp

12 września w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbyła się konferencja podsumowująca projekt: „Budowa ścieżek rowerowych na szlaku Ślężańskiej Drogi św. Jakuba”.

Konferencję otworzył starosta powiatu Sebastian Burdzy, który przybliżył historię budowy ścieżek rowerowych na obszarze powiatu oraz działania w trym zakresie na najbliższy czas. Marcin Brzeziński, kierownik wydziału funduszy i promocji, przybliżył zakres projektu pn. „Budowa ścieżek rowerowych na szlaku Ślężańskiej Drogi św. Jakuba”, który poza budową wspomnianych dwóch odcinków zakładał między innymi: wydanie mapy rowerowej, zakup i montaż stacji serwisujących rowery, opracowanie i montaż tablic informacyjnych, a także uruchomienie strony internetowej rowerowy.powiat-sredzki.pl.

Podczas konferencji zaprezentowano też wykłady na temat potencjału turystycznego Powiatu Średzkiego (prelegent: Zbigniew Pilch), prawidłowego korzystania z przyrody (Ewa Smutyło), a także Dolnośląskiej Polityki Rowerowej (Aleksandra Sieradzka-Stasiak) oraz projektu realizowanego przez Gazetę Wyborczą pn. „Rowerownik” (Dominika Czerwińska).
 
Uczestnicy spotkania poza ciekawymi informacjami otrzymali zestaw gadżetów rowerowych promujących Powiat Średzki, a także korzystanie z tego ekologicznego środka transportu.

rfp

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Konferencja podsumowująca projekt budowy ścieżek rowerowych

  2018-09-21 07:58:46

  gość: ~Josef

  Ścieżką pieszo rowerową z Ciechowa do cesarzowic ciężko jest rowerem wyminąć pieszego, nie mówię już o mijaniu się rowerzystów. Bubel i tyle.

 • 2018-09-21 11:32:58

  gość: ~hubi

  @~Josef
  nie przesadzaj, normalna ścieżka, co byś chciał autostradę dwupasmową? bardziej martwiłbym się o trwałość tego ale zobaczymy

 • 2018-09-21 09:30:20

  gość: ~alka

  Bardzo się chwali, że powstają nowe ścieżki rowerowe, jest jednak "ale". Szkoda, że nikt o nie później nie dba.
  Przykład ścieżki ze Środy Śląskiej do Jastrzębiec. Chaszcze kładą się na ścieżkę, trudno minąć się z pieszymi lub innym rowerem. Przy ogrodzeniu punktu skupu gałęzie drzew uderzających jadących rowerem po głowach.
  Taka sama sytuacja jest z pięknymi chodnikami, na których chwasty rozsadzają kostkę - np. w Zaborze, Szczepanowie (odcinek od stacji PKP) itd. Aż żal wydanych pieniędzy...

 • 2018-09-21 09:30:40

  gość: ~Chwalimierz

  A o chwalimierzu znowu zapomnieli jest taki piękny szlak ze Środy Śląskiej do Chwalimierza wystarczy odrobinę chęci i nakładu finansowego. Pozdrawiam Starostę

 • 2018-09-21 16:15:23

  gość: ~PKS

  @~Chwalimierz
  Polna droga do Chwalimierza jest idealną trasą na rower, jej jedyny mankament to krzaki zarastające drogę.
  Wystarczy je wyciąć i mamy piękny naturalny szlak. Nie przesadzajmy z asfaltem i betonowymi kostkami, na rower wsiadamy po to żeby mieć kontakt z przyrodą a nie nieść jej zniszczenie.

 • 2018-09-21 17:03:25

  gość: ~OLKA fasolka

  @~PKS
  Coś w tym jest niedługo będziemy jeździć na Ukrainę żeby zobaczyć drogę polną

 • 2018-09-21 22:58:03

  gość: ~wyborca

  ostatnio dodany post

  Z tego co wiem to Ślężańska droga św. Jakuba w Gminie Środa Śląska przechodzi przez Komorniki i Święte ale oczywiście starosta z radnym bezradnym Rutkowskim zapomnieli że ich mieszkańcy również chcieliby ścieżki rowerowej.

REKLAMA