POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Środa Śląska zwycięzcą konkursu Ekologiczne Sołectwo. Nagroda główna: 8 tysięcy złotych

Gala finałowa konkursu fot.: akme

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Laureaci trzech pierwszych miejsc konkursu organizowanego przez firmę Green Energy z Komornik odebrali 20 września nagrody pieniężne.

Uczestnikiem konkursu mogło być każde zgłoszone sołectwo położone na terenie powiatu średzkiego.  Celem nadrzędnym w jego organizacji było przede wszystkim wsparcie ochrony środowiska. Mieszkańcy, dokonując zakupów w naszym salonie w Komornikach, a specjalizujemy się w sprzedaży techniki grzewczej, sanitarnej, jak również odnawialnych źródeł energii takich jak pompy ciepła, nowoczesne kotły gazowe, czy elektryczne, zbierali do wspólnej puli sołectwa punkty  informuje Przemysław Babiński reprezentujący organizatora.

Każda wydana w salonie Green Energy złotówka przez mieszkańca danej miejscowości to 1 punkt.  Wystarczyły dwie, czy trzy inwestycje na poziomie 30-50 tysięcy, a to koszt związany z jedną kotłownią z pompą ciepła, aby uzyskać znaczną liczbę punktów. Na terenie Szczepanowa zrealizowano dwie takie inwestycje, co przełożyło się na drugie miejsce w naszym konkursie. Wojczyce, które są jedną z mniejszych miejscowości w gminie Środa Śląska, jedną inwestycją osiągnęły odpowiedni pułap i zajęły trzecie miejsce  informuje Przemysław Babiński reprezentujący organizatora.

Konkurs został zainaugurowany rok temu, w trakcie otwarcia naszego salonu. Został zakończony 30 czerwca tego roku. Wysłaliśmy zaproszenia do udziału w nim do ponad 120 sołectw z terenu naszego powiatu. Te sołectwa, które zgłosiły się do nas musiały uzyskać minimalną ilość punktów i z nich wyodrębniliśmy pierwsze, drugie i trzecie miejsce  komentuje Przemysław Babiński.

Ostatecznie zwyciężyło sołectwo Środa Śląska, w imieniu którego bon o wartości 8 tysięcy złotych odebrał sołtys Bartłomiej Hamkało. Drugie miejsce i 5 tysięcy złotych trafiły do Szczepanowa, a trzecie i 3 tysiące złotych do Wojczyc

 W regulaminie jasno określiliśmy zasady wydatkowania tych pieniędzy. Mają one być przeznaczone na cele związane z ekologią, przede wszystkim sadzenie drzew, krzewów i w takim kierunku te pieniądze będą przekazywane  dodaje Iwona Babińska, właścicielka firmy Green Energy.

ogłoszenie płatne

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA