POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Delegacja polsko-niemieckiej fundacji w Kostomłotach

Delegacja polsko-niemieckiej fundacji w Kostomłotach fot.: UG

W poniedziałek 17 września br. wójt gminy Kostomłoty gościł przedstawicieli i założycieli Fundacji Tschammendorf/Niederschleisen – Samborz/Dolny Śląsk.

Fundacja powstała z inicjatywy Dr. Dietmara Scholza, który przed II wojną światową mieszkał w Samborzu. Pan Scholz ukończył studia prawnicze i pracował jako sędzia a obecnie przebywa na emeryturze i z jego inicjatywy została nawiązana współpraca między Fundacją a gminą Kostomłoty, która trwa już prawie 13 lat. Cele Fundacji zakładają m.in. zachowanie wiedzy o okresie osadnictwa niemieckiego i historii Śląska, realizację projektów, które służą kulturalnej, naukowej i społecznej współpracy między Polakami a Niemcami, porozumienie między Polską a Niemcami w duchu praw człowieka i podstawowych wartości Unii Europejskiej. Fundacja swoje cele realizuje poprzez m.in. wspieranie procesu nauki języka niemieckiego w gimnazjum w Kostomłotach, utrzymanie cmentarza w Samborzu zarówno w kwestiach porządkowych jak i infrastrukturalnych oraz wsparcie finansowe zakupu sprzętu medycznego do ZUM w Kostomłotach. Wójt podziękował zarządowi fundacji za okazywane wsparcie i otwartość w realizacji kolejnych zadań i celów fundacji w najbliższej perspektywie czasowej.

UG

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Delegacja polsko-niemieckiej fundacji w Kostomłotach

    2018-09-28 14:08:53

    gość: ~ciekawy

    ostatnio dodany post

    A co gmina robi z pieniędzmi które fundacja daje m.in. na koszenie cmentarza w Samborzu? Bo jakoś nikt tego nie wie w Samborzu.

REKLAMA