Express-Miejski.pl

Ukradli blisko dwie tony złomu. Zostali złapani na gorącym uczynku

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech sprawców kradzieży.

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców Legnicy w związku z kradzieżą złomu. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, gdy z „fantami” opuszczali teren nieczynnego zakładu produkcyjnego. Wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci otrzymali informację o podejrzanym samochodzie zaparkowanym w pobliżu nieczynnego zakładu produkcyjnego. Po krótkiej obserwacji zauważyli, jak dwóch mężczyzn opuszcza teren zakładu i kieruje się do zaparkowanego pojazdu, w którym siedziała trzecia osoba.
Tuż obok stał wózek wypełniony metalowymi elementami konstrukcyjnymi i miedzianym kablem.

Mężczyźni nie potrafili w logiczny sposób wytłumaczyć funkcjonariuszom, co robią w tym miejscu i jak weszli w posiadanie złomu. Zmieniali wersje, by ostatecznie przyznać się do kradzieży metalowych elementów wraz z wózkiem.

Mężczyźni w wieku 28, 33 i 35 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli też odzyskane mienie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili całej trójce łącznie 3 zarzuty. Jak się bowiem okazało, mężczyźni kilka razy wchodzili na teren zakładu skąd kradli metalowe elementy, które następnie sprzedawali w skupie złomu. W sumie śledczy udowodnili zatrzymanym kradzież blisko 2 ton złomu o wartości ponad 7 tysięcy złotych.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA