POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Średzcy siatkarze rozpoczynają nowy sezon. Jutro zagrają z drużyną z Obornik Śląskich

Zawodnicy LZS Fiuka Średzianin fot.: anbo

Zawodnicy LZS Fiuka Średzianin wracają po wakacyjnej przerwie. Już jutro w sobotę 6 października zagrają pierwszy mecz 'u siebie'.

Siatkarze w czasie przerwy przed nowym sezonem ćwiczyli i zapraszali na otwarte treningi. Zachęcali także do dołączenia do drużyny.

Jakie są nastroje wśród siatkarzy? O tym rozmawialiśmy z prezesem Średzianina Adamem Kubiakiem. - W nadchodzącym sezonie podchodzimy już mocniej zmotywowani, nie jesteśmy już beniaminkiem, więc oczekujemy od siebie więcej niż w zeszłym sezonie. W tym zachowaliśmy w większości trzon drużyny, jednak zdecydowanie powiększyliśmy go o liczbę nowych zawodników. Tegoroczny skład, jeżeli chodzi o rzemiosło siatkarskie, jest bardzo podobny do poprzedniego, jednak praca wykonana na treningach pomogła poprawić umiejętności i zgranie na każdej pozycji - mówi prezes.

- Powoli zaczynamy grać jako drużyna i pomagać sobie wzajemnie na parkiecie. Wyczuwam też głód w drużynie, która w końcu pragnie zwyciężać i walczyć o każdy punkt. Planem, jaki zakładamy na nadchodzący sezon, jest walka w każdym meczu. Zdajemy sobie sprawę, że liga w tym sezonie jest wyjątkowa mocna, ale myślimy, że stać nas na miejsce w środkowej części tabeli - podsumowuje Kubiak.

Średzkim siatkarzom mieszkańcy będą mogli kibicować już jutro. Sezon ligowy nasi zawodnicy rozpoczną na własnym parkiecie. O godz. 17 na hali sportowej szkoły podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej podejmą zespół Technisat EMS SMS Oborniki Śląskie.

anbo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Średzcy siatkarze rozpoczynają nowy sezon. Jutro zagrają z drużyną z Obornik Śląskich

    2018-10-05 14:31:17

    gość: ~Brawo

    ostatnio dodany post

    Ale transfer! KUBIAK w naszej drużynie. Będzie II liga:)

REKLAMA