POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Udanin z dotacją w wysokości ponad 360 tys. złotych na edukację

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina Udanin pozyskała dofinansowanie na realizację projektu pn. „Wszechstronna edukacja - klucz do sukcesu w Gminie Udanin”.

Dotacja została przyznana w ramach działania "Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020". Całkowita wartość projektu wynosi ponad 383 tys. złotych w tym kwota dofinansowania to ponad 364 tys. złotych. Wsparcie otrzymała gmina Udanin oraz autorzy pięciu innych projektów.

- Dzięki pozyskanej dotacji w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie w roku szkolnym 2018/2019 zostaną przeprowadzone m.in. zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze rozwijające kompetencje kluczowe uczniów, w tym zajęcia metodą eksperymentu, zajęcia TIK, zajęcia specjalistyczne, doradztwo edukacyjno-zawodowe, a także szkolenia dla nauczycieli. Dodatkowo sale lekcyjne zostaną wyposażone w sprzęt konieczny do prowadzenia innowacyjnych zajęć m.in. w komplet plansz do chemii, zestaw odczynników chemicznych, logopedyczny niezbędnik (zestaw materiałów, książeczek, pomocy dydaktycznych, ćwiczeń i gier), przenośne komputery dla uczniów wraz z oprogramowaniem, urządzenia wielofunkcyjne, tablicę interaktywną z systemem mocowania, wizualizer czy też projektor - informują przedstawiciele gminy Udanin.

W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa o dofinansowanie i projekt zacznie funkcjonować w placówce oświatowej.

opr. em/GU

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Udanin z dotacją w wysokości ponad 360 tys. złotych na edukację

  2018-10-09 19:25:32

  gość: ~Specjalista

  Szkoda tylko, że nauczyciele specjaliści z
  terenu gminy Udanin, starający się o pracę w szkole, zostają zatrudniani w innych gminach. Tu jedyne co mogą usłyszeć to to, że nie mają kwalifikacji. Natomiast poza gminą są bardzo docenieni.

 • 2018-10-09 22:44:15

  gość: ~Z Udanina

  @~Specjalista
  Specjalistow u nas dostatek. Nawet już zwolnienia były. Dotarło do ciebie?

 • 2018-10-10 00:11:33

  gość: ~co

  Przecież to dyrekcja szkoły pozyskała dotację a nie gmina...

 • 2018-10-11 09:54:31

  gość: ~Mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Gratulacje Pani Wójt,
  Inwestycja w edukacje to budowanie sukcesu przyszłych pokoleń.

REKLAMA