Express-Miejski.pl

Średzcy i wołowscy policjanci prowadzą dziś o u nas kontrole drogowe

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Policjanci średzkiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z Wołowa prowadzą dzisiaj od rana kontrole drogowe w powiecie średzkim.

- Działania te są skierowane w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Policjanci szczególnym nadzorem obejmą drogi najbardziej zagrożone, a czynności służbowe realizować będą przy wykorzystaniu: ręcznych mierników prędkości oraz videorejestratora. - Podczas działań policjanci sprawdzą trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz skontrolują, czy kierowcy i pasażerowie stosują podczas jazdy pasy bezpieczeństwa. Głównym celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez nasilenie kontroli drogowych, w tym przestrzegania przez kierujących ograniczeń prędkości - dodaje policjantka.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA