Express-Miejski.pl

Swoim działaniem naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości około 14 tys. złotych

Znaleziony tytoń u kobiety fot.: KPP Środa Śląska

Średzcy policjanci zatrzymali 62-letnią kobietę, która wprowadziła do obrotu kilkanaście kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

- W wyniku podjętych działań operacyjnych uzyskano informację, że mieszkanka powiatu średzkiego może zajmować się dystrybucją tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W miejscu zamieszkania 62-latki funkcjonariusze ujawnili ponad 18 kilogramów tytoniu - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Policjanci ustalili, że kobieta zakupiła tytoń, a następnie sprzedawała go. - W związku z popełnionym przestępstwem została zatrzymana. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu nabywania  i sprzedaży przedmiotów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy - wyjaśnia policjantka i dodaje, że przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Swoim działaniem naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości około 14 tys. złotych

    2018-10-14 07:17:12

    gość: ~Sredzianin

    ostatnio dodany post

    Brawo dla sredzkiej policji! Szacun po prostu. Złapaliscie starsza Panią, która dorabiała do glodowej emerytury. Bohaterzy normalnie. A gdzie byliście jak wczoraj bandyta na motorze jeździł przez rynek mając lekko 120 km/h na liczniku? Ryk silnika było słychać w całym mieście, ale wtedy pewnie mieliście lepsze zajęcia, nie? Może w końcu czas na jakieś patrole? Jakiekolwiek? Bo na pieszych patrolach jakos nigdy was nie widziałem.

REKLAMA