POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Druga tura wyborów przyniosła zmiany. Dwie gminy z powiatu wrocławskiego z nowymi włodarzami

Zmiany po II turze wyborów w gminie Kąty Wrocławskie i w Dugołęce fot.: facebook

4 listopada o godzinie 21 zakończyło się głosowanie II tury wyborów samorządowych. W powiecie wrocławskim w dwóch gminach odbyło się powtórne głosowanie.

Gmina Kąty Wrocławskie: Tu walka toczyła się pomiędzy obecnym burmistrzem Antonim Kopciem a Łukaszem Zbroszczykiem, który do tej pory zasiadał w radzie gminy. Mieszkańcy zdecydowali, że dojdzie do zmiany. Stanowisko włodarza na kolejne pięć lat obejmie Łukasz Zbroszczyk, który zdobył 5 021 głosów (58,76 procent poparcia), a Antoni Kopeć 3 524 głosy.

Możemy zatem spodziewać się, że wkrótce dojdzie także do zmiany na stanowisku zastępcy burmistrza. Tuż przed ciszą wyborczą Łukasz Zbroszczyk zdradził bowiem, że jego kandydatką na to stanowisko jest Katarzyna Łapińska-Szymańska

W pierwszej turze głosy rozłożyły się następująco:
Antoni Kopeć – 37.34 proc. - II tura 
Łukasz Zbroszczyk - 31.64 proc. - II tura 

Gmina Długołęka: Tutaj również dojdzie do zmian. Największym rywalem obecnej wójt Iwony Łebek, która sprawowała władze w gminie, już trzecią kadencję jest Wojciech Błoński, który nie oszczędzał na kampanii wyborczej. Przyniosło to oczekiwany skutek. W II turze wyborów Wojciech Błoński uzyskał 8 184 głosy (59,29 procent poparcia), a Iwona Łebek jedyne 5 619 głosów (40,71 procent poparcia).

Wyniki z pierwszej tury głosowania:
Wojciech Błoński - 39.76 proc. - II tura 
Iwona Łebek - 35.49 proc. - II tura 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA