POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Setki incydentów związanych z wyborami w Polsce. W powiecie średzkim póki co jeden

Głosujemy do godziny 21 fot.: EM

Do godziny 21. trwa cisza wyborcza. W tym czasie nie można agitować na rzecz żadnego z kandydatów ubiegających się o fotel wójta, czy burmistrza lub mandat radnego.

Według informacji podanych przez Państwową Komisję Wyborczą do tej pory policja otrzymała 385 zgłoszeń dotyczących możliwości zakłócania ciszy wyborczej. 

- Na terenie powiatu średzkiego w sobotę wpłynęło jedno takie zgłoszenie. Osoba miała wrzucić do skrzynki ulotkę agitującą jednego z kandydatów. Policjanci byli na miejscu, sporządzili dokumentację. Takie działania w czasie ciszy wyborczej to wykroczenie - informuje Marta Stefanowska, rzeczniczka prasowa średzkiej policji.

Aktualizacja godz. 21.50

Jak poinformowała nas rzeczniczka, średzcy policjanci nie otrzymali więcej zgłoszeń o naruszeniu ciszy wyborczej.

Warto pamiętać, że do godziny 21. zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w postaci organizowania pochodów, wygłaszania przemówień czy rozpowszechniania materiałów wyborczych. W ostatnim przypadku nie dotyczy to materiałów, które zostały opublikowane, czy umieszczone w przestrzeni publicznej przed rozpoczęciem ciszy. 

Pamiętajcie także, że zakaz obowiązuje także działania w internecie. Nie można wyrażać w komentarzach stronniczych opinii na temat osób startujących w wyborach. Mowa zarówno o portalach informacyjnych, blogach, ale i też portalach społecznościowych. Nie wolno również udostępniać zdjęć, faktów czy dokumentów, które mogłyby być sugestywne dla innych i wpływać na wynik głosowania. 

Naruszenie ciszy wyborczej wiąże się z karą od 20 do 5000 zł. 

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA