POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wkrótce otwarcie Delfinka. Dla mieszkańców ma być darmowy do końca listopada

Delfinek w Kątach Wrocławskich fot.: UMiG Kąty Wrocławskie

We wtorek 13 listopada o godz. 14 odbędzie się oficjalne otwarcie przyszkolnej pływalni Delfinek w Kątach Wrocławskich.

W krytej pływalni oprócz niecki basenowej znajduje się także jacuzzi oraz sauny m.in. parowa i fińska. Gotowy jest już także łącznik, między budynkiem pływali i szkoły oraz parking. Koszt całej inwestycji to około 5,5 mln złotych. - Do końca listopada basen będzie ogólnodostępny. Zainteresowane osoby będą mogły z niego skorzystać za darmo w godzinach od 8 do 22. Zapraszamy wszystkich mieszkańców! Jednocześnie informujemy, że w przypadku dużego zainteresowania będzie konieczność poczekania w kolejce - informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Kątach Wrocławskich.

Jakie będa ceny biletów?

O 1 grudnia będą pobierane opłaty za wstęp. Bilet normalny będzie kosztował 8 złotych, a ulgowy 6 złotych za godzinę. Te ceny będą obowiązywały do końca stycznia. - Wraz z nowym semestrem rozpoczną się zajęcia nauki pływania dla dzieci. Celem bezpłatnego programu powszechnej nauki pływania uczniów klas trzecich publicznych szkół podstawowych jest opanowanie umiejętności pływania na poziomie elementarnym. Program ruszy od 11 lutego przyszłego roku dla wszystkich dziewięciu oddziałów klasowych klas trzecich. Zajęcia trwać będą w godz. od 8 do 11:30, pięć dni w tygodniu - wyjaśniają urzędnicy.

Wiemy juz także, że od przyszłego roku szkolnego zajęcia na basenie będą wydłużone do godz. 14. Jest to związane ze wzrostem liczby oddziałów klas trzecich. - Po zakończeniu zajęć szkolnych będzie godzinna przerwa techniczna, po której około godziny 15/16  rozpocznie się komercyjna eksploatacja basenu - wyjaśniają pracownicy.

Administratorem Delfinka jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

em/UM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA