POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Zmiana organizacji ruchu w Środzie Śląskiej na Wszystkich Świętych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

1 listopada w mieście będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu drogowego na pięciu ulicach.

- W związku ze spodziewanym, wzmożonym ruchem w rejonie Cmentarza Komunalnego w Środzie Śląskiej w okresie Święta Zmarłych wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu, celem stworzenia optymalnych warunków dojazdu, parkowania i ruchu pieszego, przy jednoczesnym zapewnieniu warunków bezpieczeństwa ruchu - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Zmiana organizacji ruchu nastąpi już dzisiaj, tj. 31 października od godz. 23 i obowiązywać będzie do północy w dniu 1 listopada. - We wszystkich newralgicznych punktach dojazdowych do cmentarza wystawione będą posterunki Policji i Straży Miejskiej - dodaje rzeczniczka.

Mowa o ulicy Strzeleckiej, Górnej, Wierzbowej, Spokojnej i Cmentarnej. Na ulicy Strzeleckiej na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Górnej będzie ulicą jednokierunkową. Ulica Górna: odcinek od ulicy Strzeleckiej do Wrocławskiej będzie także jednokierunkowy (kierunek jazdy w stronę ul. Wrocławskiej). Z ulicy Cmentarnej wjazd od ulicy Wrocławskiej będzie ulicą jednokierunkową. Także ulica Spokojna będzie jednokierunkowa (kierunek jazdy od ul. Cmentarnej w stronę ul. Górnej). Ul. Wierzbowa: łącznik między żłobkiem a ulicą Cmentarną na odcinku ogrodzenia cmentarza będzie ulicą jednokierunkową z wjazdem na Cmentarną.

Parkingi zostały wyznaczone na ulicy Cmentarnej, Górnej w rejonie skrzyżowania z ul. Strzelecką i na ulicy Wierzbowej.
- ul. Wierzbowa

Najprostszą metodą na to, by poruszać się zgodnie z obowiązującą 1 listopada organizacją ruchu, jest uważne patrzenie na znaki. Prosimy więc kierowców, by nie jeździli „na pamięć” i dołączamy się do ogólnopolskiego apelu policji o spokojną i bezpieczną jazdę, a przede wszystkim o trzeźwość kierowców – mówi Gustaw Dobosz, komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

opr. em/UM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA