POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Średzka Karta Dużej Rodziny. Kto może ją wyrobić?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Glow Images

Gmina Środa Śląska uruchamia nowy program wsparcia dla rodzin wielodzietnych.

Średzką Kartę Dużej Rodziny można wyrobić bezpłatnie i korzystać ze zniżek u Partnerów Programu. Przedsiębiorcy z terenu gminy już podpisali porozumienia o partnerstwie.

10 października w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej odbyło się podpisanie dokumentów potwierdzających udział przedsiębiorców w programie. Do tej pory z terenu Gminy zgłosiło się 20 podmiotów, które zaoferowały zniżki dla posiadaczy Średzkiej Karty Dużej Rodziny. Katalog nie jest jednak zamknięty i wciąż mogą się zgłaszać nowi przedsiębiorcy. Wśród naszych partnerów widać różnorodność oferowanych towarów i usług. Bardzo się cieszę, że firmy tak życzliwie zareagowały na naszą propozycję. Teraz zapraszamy duże rodziny, które będą chciały wyrobić kartę – mówi Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej.

W całej Polsce funkcjonuje Karta Dużej Rodziny, według Mieczysława Łabatczyka, radnego Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, to jednak za mało. Dlatego złożył wniosek, by stworzyć lokalny program. Chcieliśmy uruchomić program skierowany do naszych mieszkańców, żeby rodziny wielodzietne otoczyć jeszcze większym wsparciem. To ważne, by w rodzinach, gdzie codzienne wydatki są naprawdę duże, choć trochę obniżyć koszty. Teraz będzie to możliwe komentuje radny Łabatczyk. Obsługą programu Średzkiej Karty Dużej Rodziny będzie się zajmował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej. Wnioski można składać od 15 października br.

Kto może wyrobić Średzką Kartę Dużej Rodziny?

Regulamin wydawania Średzkiej Karty Dużej Rodziny (link)

Posiadać Średzką Kartę Dużej Rodziny mogą członkowie rodziny wielodzietnej w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:

 • wieku do ukończenia 18. roku życia;
 • w wieku do ukończenia 25. roku życia – w przypadku gdy dziecko uczy się w:
  1. szkole – do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego,
  2. szkole wyższej – do końca roku akademickiego

– w którym jest planowane ukończenie nauki

 • bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Gdzie pobiorę wniosek?

Posiadacze rządowej Karty Dużej Rodziny wypełniają wniosek –> pobierz
Wniosek dla tych, którzy nie posiadają Karty Dużej Rodziny –> pobierz

Jakie zniżki i rabaty uzyskam dzięki posiadaniu Średzkiej Karty Dużej Rodziny?

 

Urząd Miejski - ogłoszenie płatne

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Średzka Karta Dużej Rodziny. Kto może ją wyrobić?

  2018-10-31 21:31:47

  gość: ~mieszkaniec

  I znowu dorzucili GOPS-owi.

 • 2018-11-06 13:39:54

  gość: ~Mieszkanka

  ostatnio dodany post

  @~mieszkaniec
  Karta dużej rodziny a z 2 dzieci to się nie należy najlepiej jak do roboty pójdą a nie wykorzystują państwo i podatki ludzi ciężko pracujacych

REKLAMA