POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Średzianin przegrał walkę z zespołem z Kudowy Zdrój. Co poszło nie tak?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: LZS Fiuka "Średzianin" Środa Śląska

W miniona sobotę w Środzie Śląskiej odbył się kolejny mecz siatkówki mężczyzn. LZS Fiuka Średzianin Środa Ślaska podejmował zespół SKFiS Kudowianka Kudowa Zdrój.

Niestety zawodnicy z Kudowy zwyciężyli w tym spotkaniu 3:1. Mimo mocno okrojonego składu goście pokazali dobrą grę. - Zagraliśmy słaby mecz. Mimo pierwszego seta (przyp. red. wygrana 25:23), który został nam praktycznie oddany przez błędy rywali, nie potrafiliśmy znaleźć swojej dobrej gry. Popełnialiśmy masę prostych błędów, co uniemożliwiało nawiązanie walki – opowiada jeden z przyjmujących zespołu Średzianina Kacper Szymula. - Trzeba jednak docenić bardzo dobrą grę przeciwnika w obronie i na zagrywce – dodaje.

Przełomowym momentem w meczu był początek 3 seta, gdzie podrażniona przegraną w drugim secie (18:25) drużyna ze Środy Śląskiej, wyszła bardzo zmotywowana i zaczęła od prowadzenia 8:3. - Niestety jedno ustawienie rywali wystarczyło, aby roztrwonić przewagę i w konsekwencji przegrać partię. Kibice mogli jeszcze mieć nadzieje, kiedy przy stanie 20:24 w czwartym secie udało się doprowadzić do stanu 23:24. Niestety kiwka rywali i nieporozumienie naszych zawodników w obronie sprawiło, że zwycięstwo Kudowy za trzy punkty stało się faktem - relacjonują siatkarze.

W ostatnich meczach Średzianie odnotowali świetne zwycięstwo. Co tym razem się stało? - Musimy wyciągnąć wnioski z meczu, wyeliminować błędy i walczyć o kolejne zwycięstwa. Liga jest długa, potknięcia będą się zdarzały, ale trzeba pracować, żeby było ich jak najmniej. Dziękujemy kibicom za wsparcie i zapraszamy na kolejne mecze! – dodają.

LZS Fiuka Średzianin Środa Ślaska wystąpił w składzie: Janoś, Przedwolski, Bartula, Orczyk(L), Stachowiak, Wojcieszek, Poryszko, Owczarzak, Polański, Herbut(L), Borkowski, Rzeszuto i Szymula. Trener: Mariusz Zbróg.

Następny mecz Średzianin rozegra 10 listopada na wyjeździe w Żmigrodzie.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA