POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Tak będzie można świętować 11 listopada w powiecie średzkim

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Za kilka dni 11 listopada będziemy świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Co będzie się działo w powiecie?

Pierwsze świętowanie odbędzie się już w piątek w Malczycach. W gminie nie zabraknie złożenie kwiatów pod pomnikami w Kwietnie i Malczycach. Jednak będzie także druga część świętowania - na sportowo. Równo o godz. 11.11 rozpocznie się Bieg Niepodległości w barwach biało czerwonych. Pierwsze sto osób na mecie dostanie wyjątkowe medale.

10 listopada obchody odbędą się w Miękini. Będą uroczystości pod pomnikiem przy Zespole Szkół w Miękini, a następnie przedstawienie słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów.

Dodatkowo w Miękini od kilku dni na profilu gminy na portalu społecznościowym pojawiają się filmiki, w których mieszkańcy składają życzenia niepodległej Polsce.

 

W niedzielę 11 listopada obchody w Środzie Śląskiej rozpoczną się o godz. 12 od mszy świętej w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Msza będzie w intencji Ojczyzny. Koncert da także Średzka Orkiestra Dęta. Pod pomnikiem delegacje złożą kwiaty. W domu kultury odbędzie się koncert młodych artystów.

Także w niedzielę uroczystości odbędą się w Kostomłotach. Na cmentarzu zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem, a w Gminnym Ośrodku Kultury program okolicznościowy przygotowany przez uczniów.

Obchody będą także na wsiach. W Mieczkowie o godz. 15 na świetlicy wiejskiej odbędzie się apel w wykonaniu uczniów, koncert kapeli Jastrzębce oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Podobnie będzie w Krynicznie. Po mszy świętej około godz. 11 na świetlicy wiejskiej mieszkańcy będą mogli wspólnie biesiadować przy muzyce kapeli. Organizatorzy zapowiadają także konkurs z wiedzy dot. odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystko przy kawie i cieście.

Odzyskanie przez Polskę niepodległości świętować będą także morsy. W Środzie Śląskiej 11 listopada na akwenie Kajaki na godz. 11.11 mieszkańcy zaplanowali patriotyczne morsowanie. Zanim wejdą do wody, przejadą ulicami miasta na motocyklach z flagami. Więcej informacji o tym wydarzeniu już wkrótce na naszym portalu.

em

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Tak będzie można świętować 11 listopada w powiecie średzkim

  2018-11-06 10:11:37

  gość: ~głos ze wsi

  Mam taką nieśmiałą propozycję,czy nie można by było wydrukować i rozdać mieszkańcom ze 2 pieśni patriotyczne,by zaśpiewać wspólnie przy akompaniamencie orkiestry dętej?

 • 2018-11-06 12:05:08

  gość: ~udanin

  a w Udaninie nie ma 100 lecia niepodległości ?

 • 2018-11-06 14:07:11

  gość: ~Mieszkanka Gminy Udanin

  ostatnio dodany post

  @~udanin
  No właśnie! A o Udaninie to zapomnieli? Ha?

 • 2018-11-06 12:43:24

  gość: ~Reda

  W niedzielę 11.11.2018 po uroczystej biesiady zapraszamy do aktywnego udziału w turnieju siatkówki w Krynicznie na nowym boisku. Będzie grochówka, grill, pieczony ziemniak i tylko Polska muzyka. Zabieramy dobry nastrój, strój najlepiej bialo- czerwony. Start o 14.00. Organizatorzy to Koło Gospodyń i Sołectwo Wsi Kryniczno

REKLAMA