POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wymiana źródeł ciepła w gminie Miękinia

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Zakończył się nabór wniosków na 2019 rok na dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym.

Wójt gminy Miękinia informuje mieszkańców, że 31 października 2018 rokuzakończył się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie realizacji z zakresu ochrony środowiska obejmującego trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie olejowe i odnawialne źródła energii. Wnioski o udzielenie dofinansowania złożone w terminie zostaną zgłoszone do budżetu na 2019 roku.

Dofinansowanie dotyczy częściowego zwrotu wydatków poniesionych w 2019 r. przede wszystkim na zakup i montaż nowego źródła ogrzewania, grzejników i wkładu kominowego. Wnioskodawca może uzyskać dofinansowanie zadania w wysokości 80 proc. poniesionych kosztów w kwocie brutto (określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków), ale nie więcej niż 5 tys. złotych brutto na jeden lokal mieszkalny lub nieruchomość o charakterze mieszkalnym.

Nowy nabór wniosków o udzielenie ww. dotacji na 2020 r. rozpocznie się 2 stycznia 2019 r. i będzie trwał do 31 października 2019 r.
Uchwała w sprawie przyjęcia „Regulaminu udzielania dotacji celowej na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie olejowe i odnawialne źródła energii” znajduje się na BIP (link).

GM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA