POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Hubertus 2018. Jeźdźcy świętowali w Gałowie [foto+video]

Hubertus 2018 w Gałowie fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Choć pogoda nie rozpieszczała w niedzielę, to w Gałowie pojawiło się wielu miłośników koni i jeźdźców. To było ich święto na zakończenie sezonu.

Po raz kolejny w Gałowie odbył się Hubertus. Organizatorami była Stajnia Ardena oraz Fundacja IG. Cała impreza została przygotowana na terenie kompleksu pałacowego w Gałowie. Były stoiska lokalnych wystawców, rzemieślników. Nie zabrakło także ciepłego poczęstunku.

- W tym roku odbyły się trzy konkurencje: teren połączony z lisem szukanym, trail (tor przeszkód) oraz tradycyjna gonitwa za lisem. Lisią kitę znalazła Hania Truszko na Korze. Trzeba przyznać, że była schowana wyjątkowo dobrze i nie obyło się bez drobnych podpowiedzi. W trailu najlepsza okazała się Paulina Duda na Cookim. Drugie miejsce należało do Marty Bulerskiej, a na trzeciej pozycji uplasowała się Julia Górecka. Ta konkurencja była nowością tegorocznego Hubertusa i był to strzał w dziesiątkę. Każdy z jeźdźców spisał się fantastycznie, przeszkody wcale nie były takie trudne, na jakie wyglądały i pomimo braku wcześniejszych treningów wszyscy poradzili sobie świetnie! Mamy nadzieję, że zarówno dla uczestników, jak i dla publiczności była to przede wszystkim świetna zabawa - relacjonują organizatorzy na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Najbardziej widowiskowa była jednak gonitwa za lisem - jeźdźcy konno ścigają tzw. lisa, jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, kto go zerwie, wygrywa. Lisem była fantastyczna Awanti pod Zuzanną Zagórską. Kitę złapał Dariusz Skuza.

Tor z przeszkodami

Gonitwa za lisem - moment złapania lisiej kity

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA