POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

23-letnia mieszkanka gminy Udanin czeka na przeszczep szpiku kostnego. Możemy jej pomóc

Plakat fot.: mpr

Sabina Latosińska pochodzi z Różanej z terenu gminy Udanin. Ma 23 lata i walczy z jedną z najrzadszych chorób świata - Nocną Napadową Hemoglobinurię.

Diagnoza całkowicie zmieniła życie młodej kobiety. - O chorobie dowiedziałam się podczas podstawowych badań, które przechodziłam w pracy w związku z awansem. Nie spodziewałam się, że wyniki i wstępna diagnoza będą tak szokujące. W sierpniu 2015 roku zostałam skierowana do kliniki we Wrocławiu, gdzie przez trzy lat nie było pełnej diagnozy. W lutym tego roku dowiedziałam się, że choruję na jedną z najrzadszych chorób świata - Nocną Napadową Hemoglobinurię - wyjaśnia Sabina.

Obecnie kobieta przyjmuje lek, który miał ustabilizować jej wyniki. - Niestety nie pomaga i muszę poddać się przeszczepowi szpiku kostnego. Mam ogromną nadzieję, że znajdzie się Dawca dla mnie, ale również i dla innych chorych - dodaje Sabina.

Średziance będzie można pomóc jeszcze w tym miesiącu w trzech miejscowościach z terenu naszego powiatu. 11 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Udaninie od godz. 14 do 18 będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. Kolejna tego typu akcja odbędzie się 18 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach i będzie trwać od godz. 12 do 17. Ostatnia szansa na rejestrację będzie 24 listopada w Średzkim Parku Wodnym w Środzie Śląskiej od godz. 9 do 15.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA