POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W Środzie Śląskiej po raz drugi odbędą się warsztaty muzyki gospel

Koncert po pierwszej edycji warsztatów fot.: anbo

Od 16 do 18 listopada w Środzie Śląskiej odbędą się warsztaty muzyki gospel. Ponownie poprowadzi je Piotr Łopaciński.

Zajęcia będą odbywać się w Oratorium św. Jana Bosko w mieście. Warsztaty zakończą się koncertem muzyków w niedzielę 18 listopada po mszy świętej na godz. 18.

Kto może w nich wziąć udział? - Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać i chcieliby spróbować swoich sił, nauczyć się czegoś więcej, rozwinąć swój talent i poznać muzykę gospel. By zgłosić swój udział w warsztatach wystarczy wysłać mailowe potwierdzenie udziału na adres mailowy gospelsrodaslaska@gmail.com - informują organizatorzy.
 
Warsztaty poprowadzi Piotr Łopaciński. Kim jest? - To wokalista, który porusza się w gatunkach takich jak: pop, soul, jazz, gospel, R&B. Swój warsztat wokalny doskonalił pod okiem wybitnych specjalistów w zakresie emisji głosu: dr hab. Bogumiły Tarasiewicz - Ciesielskiej Profesor Uniwersytetu Zielonogóskiego, autorki popularnej książki pt. "Mówię i śpiewam świadomie", czy Karen Gibson (Londyn), która wystąpiła wraz ze swoim zespołem The Kingdom Choir podczas ślubu księcia Harrego i Megan Merkle! Piotr jest zwycięzcą i zdobywcą złotego medalu w kategorii Popular and Jazz Music na II Corfu International Festival & Choir Competition w Grecji w 2018 roku, występując gościnnie i na zaproszenie zespołu Sienna Gospel Choir z Warszawy. Rok wcześniej tryumfował, z tym samym zespołem, zdobywając dwa złote medale, na międzynarodowym festiwalu Grand Prix of Nations 2017 w Rydze, w kategorii, Gospel, Spiritual, Music of Faith and Spirit! Uczestniczył w nagraniach do ścieżki dźwiękowej filmu „Happy Feet 2” produkcji Warner Bros. Koncertuje w Polsce i poza granicami kraju (Wielka Brytania, Niemcy, Węgry, Grecja, Łotwa). Współpracował i współpracuje z takimi wokalistami jak: Beata Bednarz, Wayne Ellington, Karen Gibson, Junior Robinson, Elaine Simpson, pastor David Daniel. W latach 2012, 2013, 2014 i 2015 brał udział w produkcjach wokalnych na Festiwalu "Opernfestspiele" w Bad Hersfeld (Niemcy). Prowadzi warsztaty wokalne dla zorganizowanych grup w Polsce i za granicą z zakresu emisji głosu, estetyki i stylistyki wokalnej w różnych grupach wiekowych i poziomie zaawansowania. Piotr wydał w tym roku swój mini album zatytułowany „Serca Rytm”, do którego sam napisał teksty oraz muzykę - opowiadają organizatorzy.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA