POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Szymon Prusek i Adriana Dwornicka najlepsi w Szkolnym Teście Wiedzy o Niepodległej [foto+video]

Konkurs historyczny w PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej fot.: em

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

8 listopada w auli Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej odbył się finał konkursu historycznego.

W Szkolnym Teście Wiedzy o Niepodległej wzięli udział uczniowie średzkiej "jedynki". Pierwszy etap odbył się w zeszłym tygodniu. W finale zmierzyły się ze sobą trzy drużyny w składzie: Mikołaj Burdzy i Marta Kupiec, Szymon Prusek z Adrianą Dwornicką oraz Ariana Musiał i Wiktoria Stawirej.

Finał testu obserwować mogli nie tylko uczniowie, ale także zaproszeni goście m.in.: starosta Sebastian Burdzy, sekretarz gminy Andrzej Bielski oraz dyrektorzy średzkich szkół, przedstawiciele sybiraków oraz kombatantów. To właśnie spośród gości utworzona została czwarta drużyna, która zmierzyła się z uczniami w finale. Tymi śmiałkami był starosta i sekretarz. Test składał się z czterech części, w każdej drużyny musiały odpowiedzieć na pięć pytań. Oczywiście związane one były z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Oto jedno z zadanych pytań: "Dokończ słowa Józefa Piłsudskiego: "Myślałem już nieraz, że umierając przeklnę Polskę. Dziś wiem, że tego nie zrobię, lecz gdy po śmierci stanę przed Bogiem będę prosił, aby..."

W przerwach między rundami zaśpiewała Oliwia Bachowska i Małgorzata Kuriata.

Pierwsze miejsce ex aequo zajął Szymon Prusek i Ariana Dwornicka oraz Sebastian Burdzy i Andrzej Bielski. Drudzy byli Mikołaj Burdzy z Martą Kupiec, a trzecie miejsce zajęła Ariana Musiał i Wiktoria Stawirej

anbo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Szymon Prusek i Adriana Dwornicka najlepsi w Szkolnym Teście Wiedzy o Niepodległej [foto+video]

    2018-11-09 09:05:56

    gość: ~Tola

    ostatnio dodany post

    Gratulacje dla zwycięzców

REKLAMA