POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Tak w Kątach Wrocławskich świętowano 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości [foto / wideo]

Tak w Kątach Wrocławskich świętowano 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości fot.: Angelika Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielę 11 listopada na rynku w Kątach Wrocławskich świętowano setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Apostołów Piotr i Pawła. Następnie uczestnicy obrzędu przemaszerowali pod pomnik na rynku, gdzie realizowane były dalsze obchody.

Złożono pamiątkowe kwiaty, wciągnięto flagę na maszt oraz odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Po godzinie 14 na specjalnie przygotowanej scenie wystąpili uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich.

Po nich swój program artystyczny zaprezentowali przedstawiciele Stowarzyszenia „Krzyś – Byś Kolorowo Żył”, młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sadkowie, Chór Sołtysów „Dyszkant” o Zespół Muzyki Polskiej „Mokosza”. Występy zwieńczono koncertem muzyki patriotycznej „O Polskę właśnie”, a na elewacji Urzędu Miasta i Gminy zaprezentowano iluminację świetlną.

Imprezie towarzyszyły warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, patriotyczne stoiska czy poczęstunek w formie grilla i grochówki.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA