POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Zostań wolontariuszem 27. finału WOŚP w Kątach Wrocławskich

26. finał WOŚP w Kątach Wrocławskich fot.: Angelika Harom - em24.pl

13 stycznia odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W kąckim sztabie rozpoczęły się już poszukiwania wolontariuszy.

Wszyscy chętni do pomocy proszeni są o przesyłanie wypełnionych ankiet wraz ze zdjęciem (jpeg 800x600pikseli) na adres pro@gokiskwr.pl do 10 grudnia. Ankietę można pobrać ze strony Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich albo TUTAJ.

W ubiegłym roku w Kątach Wrocławskich udało się zebrać ponad 26 tys. złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

- W ostatnich latach nasza Fundacja skupiała się na wspomaganiu znajdujących się w trudnej sytuacji szpitali i oddziałów opieki podstawowej – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry – Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce.

em24.pl / mat.pras.

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA