POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Nowy kompleks szkolno-przedszkolny powstanie w Smolcu

Koncepcja nowej szkoły fot.: Maciej Woś- Pracownia Architektoniczna

Już wiadomo jak będzie wyglądała nowa szkola, która ma powstać w przy ul. Wiśniowej w Smolcu. Budynek ma pomieścić 600 dzieci w szkole podstawowej i 150 przedszkolaków.

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na pograniczu Krzeptowa i Smolca przy ul. Wiśniowej został ogłoszony, już w maju br. Do udziału w konkursie zgłosiło się 15 uczestników. W terminie zostało złożonych 9 prac, z których aż 6 zostało ocenionych negatywnie. Maciej Woś złożył opracowanie, które zdobyło 94 punkty na 100 możliwych.

W nowej szkole na znajdować się blok żywieniowy, mała i duża sala gimnastyczna. Koncepcja młodego architekta nawiązuje do znajdującego się niedaleko lotniska. W holu szkoły znajdować się będzie taras widokowy z lornetkami, przy szkole będzie również ogólnodostępny plac zabaw i boisko sportowe. Dodatkowo obiekt będzie posiadał bieżnię lekkoatletyczną.

Na podstawie wybranego projektu konkursowego tuż po nowym roku powinno rozpocząć się projektowanie szkoły. Całość powinna być oddana do użytku w 2021 roku.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA