Express-Miejski.pl

Razem walczą dla Alana o nowe serce. W Ujeździe Górnym w niedzielę odbędzie się koncert

Alanek ze swoją mamą fot.: anbo

Dwuletni Alan Wróblewski pochodzi z Ujazdu Górnego (gm. Udanin). Operacja, której potrzebuje to koszt ponad miliona złotych.  

O chorobie chłopca informowaliśmy już wcześniej. Alan ma złożoną wadę serca. - Nasze dziecko jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jego wada serduszka jest na tyle poważna, że boimy się o jego życie... Alanek urodził się jako wcześniak z wadą serca. Już od pierwszych chwil lekarze walczyli o to, by przeżył. Tamte chwile kojarzą nam się z ogromnym strachem, ale też ogromnym szczęściem, przecież przywitaliśmy na świecie naszego ukochanego synka. Mieliśmy ogromne szczęście, bo los postawił na naszej drodze lekarzy, dzięki którym Alanek jest z nami. Teraz nasz synek potrzebuje kolejnej operacji serca, która odbędzie się w Bostnie, jej koszt jest ogromny, ale czy jest coś cenniejszego niż życie małego dziecka? Prosimy, pomóż naszemu Alankowi zawalczyć o zdrowe serduszko! - informują rodzice dziecka.

W pomoc dla Alana zaangażowała się lokalna społeczność. Powstał nawet Komitet Społeczny i to właśnie oni 2 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym organizują koncert charytatywny dla Alanka. Jednym z najważniejszych punktów tego dnia będzie licytacja oraz loteria fantowa, z których dochód zostanie przekazany na leczenie chłopca.

Na scenie wystąpi m.in. Eliza Łabędzka, Marcin Malinowski, zespół FUnny-X z Bolkowa i wielu innych artystów. Będzie fotobudka, domowe ciasta, atrakcje dla dzieci. Będzie także możliwość zarejestrowania się w bazie dawców szpiku. 
Koncert poprowadzi Anna Szmidt i Mateusz Gridlik. 

W tej chwili udało się zebrać ponad 48 tys. złotych. Na operację potrzebna jest jednak znacznie wyższa kwota. Mowa tu o ponad 1,137 mln złotych.

Wpłat można dokonywać na portalu siepomaga.pl.

 

anbo

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA