POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Pewne zwycięstwo GOKiS-u. Nowa Sól odprawiona z kwitkiem [foto / wideo]

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie - UKS Trójka Nowa Sól 28:17 fot.: Angelika Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Szczypiorniści UKS GOKiS Kąty Wrocławskie odnieśli 7. zwycięstwo w lidze pokonując w sobotę 17 listopada Trójkę Nowy Sól 28:17.

Podopieczni trener Alicji Łukasik radzą sobie znakomicie w pierwszej fazie sezonu. Przed sobotnim spotkaniem z Nową Solą UKS ustępował liderowi tylko o 3 punkty. Mecz z zajmującym miejsce w dole tabeli rywalem stał pod znakiem „konieczny do wygrania”. Postawa zawodników GOKiS-u na parkiecie obnażyła różnicę klas obu zespołów. Od początku meczu miejscowi dyktowali swoje warunki gry, choć momentami również i oni popełniali błędy. Jednak siedmiopunktowa przewaga, jaką UKS wypracował sobie w pierwszej połowie, sprawiła, że w drugiej części meczu zawodnicy z chłodną głową mogli realizować założenia dyktowane przez Alicję Łukasik.

Na kilka minut przed końcem spotkania, przerywając atak zawodnika bez piłki, czerwoną kartkę ujrzał Bartosz Serafin. W drugiej połowie kolejne minuty w pierwszym zespole rozegrali dwaj 17-latkowie Konrad Andrzejewski i Krzysztof Zubko.

Ponownie najskuteczniejszym zawodnikiem, z 9 trafieniami na koncie, został Jakub Ryba. – Fakt, że w ostatnich meczach jestem najbardziej skutecznym zawodnikiem drużyny oraz mój indywidualny sukces w ostatnim meczu w postaci nagrody MVP jest głównie rezultatem świetnej gry całego zespołu. Cała drużyna ciężko pracuje na treningach, dzięki czemu nasza obrona funkcjonuje nienagannie. Z wybronionych piłek często wyprowadzamy kontrataki, które ja jako skrzydłowy zobowiązany jestem wykończyć skutecznym rzutem do bramki. W ataku pozycyjnym nasza gra jest również coraz bardziej poukładana. Nie popełniamy prostych błędów i każdą akcję staramy się zakończyć rzutem z jak najdogodniejszej pozycji. Wielkie brawa należą się całej drużynie oraz oczywiście sztabowi szkoleniowemu, bez którego poziom naszej gry na pewno nie stałby na tym samym poziomie co teraz – komentuje grę GOKiS-u Jakub Ryba.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie - UKS Trójka Nowa Sól 28:17 (15:8)
GOKiS: Ryba (9), Ostrówka (5), Jaworski (3), M. Łuczak (3), T. Łuczak (3), Kazimierczak (1), Krekora (1), Kuźbiński (1), Pasieczny (1), Wilk, Grzesiak, Andrzejewski, Serafin, Zubko

Tabela II ligi po 9 kolejce:

Wideo po zakończeniu sobotniego spotkania:

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA